Kripto Para HaberleriHaberler

MetaMask, iPhone Kullanıcılarının Apple Pay ile Kripto Satın Almalarına İzin Veriyor

Dün MetaMask, mobil sürümü 4.3.1 için bir dizi güncelleme duyurdu, en önemlisi Apple Pay entegrasyonuydu.

Buradaki sorun, Apple’ın kendi platformu aracılığıyla doğrudan kripto ödemelerini desteklememesidir, bu nedenle kriptoyu destekleyen ve Apple Pay ile entegre olan Wyre aracılığıyla yapılmalıdır.

Kullanıcılar artık uygulamaya önceden ETH gönderme ihtiyacını ortadan kaldırarak banka veya kredi kartlarıyla kripto satın alabilir. Apple Pay kullanıcıları, Visa veya Mastercard’larını ve Wyre API’sini kullanarak cüzdanlarına günlük maksimum 400$ yatırabilirler.

Kripto için Kredi Kartları

MetaMask ayrıca, kullanıcıların kredi veya banka kartlarıyla kripto satın almalarını sağlamak için Transak ödeme platformunu kullanır. Ancak, ödeme platformlarından herhangi birini kullanmak isteyenlerin KYC sürecini tamamlaması gerekmektedir.

Katman-1’de MetaMask kullanmak, firma bunlardan kâr etmediğini söylese de, gaz ücretlerine de neden olur. MetaMask’ın ayrıca işlemin %0.875’i olan kendi ücretleri vardır.

Diğer güncellemelerden biri, özel blok zincirlerin veya bir proje veya protokolün gaz için kullanıcı adına ödeme yaptığı gazsız işlemler için destekti.

15 Mart’ta CryptoPotato, MetaMask’ın aylık 30 milyon aktif kullanıcıyı aştığını ve onu bugün mevcut olan en popüler kripto cüzdanlarından biri haline getirdiğini bildirdi. Haber ayrıca, cüzdanın arkasındaki Ethereum çözümleri firması ConsenSys için 450 milyon dolarlık bir bağış toplama turunu da ortaya çıkardı.

16 Mart’ta ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, MetaMask’ın kendi tokenini ve DAO’yu piyasaya süreceğini duyurdu. Belirteç hakkında çok az bilgi vardı, ancak uzun vadeli MetaMask kullanıcıları, Uniswap’ınkine benzer bir airdrop almayı umuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu