Kripto Para HaberleriHaberler

Meksikalı senatör kripto para yasası önerecek

El Salvador, ülkenin Bitcoin’i ( BTC ) benimsemesinin olumlu etkisine ilişkin vakaları rapor ederken, Meksika’daki bir hükümet yetkilisi bir kez daha ülkenin El Salvador’un Bitcoin örneğini izlemesi gerektiğini söyledi.

Nuevo León eyaletini temsil eden bir senatör olan Indira Kempis, Bitcoin’in Meksika’da yasal ödeme aracı olması gerektiğinden emin, çünkü Bitcoin’in benimsenmesi potansiyel olarak küresel finansal katılımı yönlendirebilir.

Senatör şimdi El Salvador’un “Bitcoin Yasasına” dayalı bir kripto para birimi yasası geliştiriyor. Kempis, birkaç hafta önce El Salvador’u ziyaret ettikten sonra İngilizce yayında El Salvador ile yaptığı röportajda, tasarıyı bu yıl Meksika Kongresi’ne sunmayı düşündüğünü söyledi.

Kempis, “Mali dışlanmanın, pek azımızın uygulanabilir alternatiflerle ele aldığı kamusal sorunlardan biri olduğu ve bu tür teknolojinin, milyonlarca insanın finansal sisteme dahil olabilmesi için bir alternatif üretmemize olanak sağladığı bana göre açık. “dedi.

Senatör, Bitcoin’in benimsenmesinin, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler için eşitsizlik gibi sorunları ele almak ve finansal içermeyi sağlamak adına tarihi bir fırsat olduğunu söyleyerek devam etti:

“Bitcoin’in Meksika’da yasal ödeme aracı olması gerekiyor. Bu kararı El Salvador’un yaptığı gibi vermezsek harekete geçmemiz çok zor.”

Senatör ayrıca El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele‘nin tüm ülkelere ulaşma potansiyeline sahip bir Bitcoin devrimi başlatabileceğini öne sürdü. “Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı yapmak, neredeyse tüm ülkelerde dışlanan insanlar için eşit bir oyun alanı oluşturmak anlamına geliyor” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu