Kripto Para HaberleriHaberler

Matrixport 4 Gün İçinde Çinli Kullanıcılara Hizmet Vermeyi Durduracak

Blockchain ve kripto konularını ele alan Çinli gazeteci ve blog yazarı Colin Wu, Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu tarafından kurulan Matrixport borsasının Çin pazarından çekilmeyi planladığını duyurdu.

Kripto para araştırmacısı Wu’nun Tweet’i, şirketin dört gün içinde yani 15 Ekim’de Çin anakarasındaki kullanıcılara hizmet vermeyi durduracağını söylüyor.

Matrixport, kripto üzerinde faiz kazanma, kripto kredileri alma, dijital varlık satın alma ve diğer benzer hizmetleri sunuyor.

Eylül ayı sonlarında Çin’de duyurulan yeni kripto yasağının ardından, ticari kripto işlemleri yasa dışı ilan edilmişti. Bu duyurulardan sonra 20’den fazla kripto ile ilgili ticari kuruluş Çin anakarasında çalışmayı bırakacaklarını açıkladı. 

Bunların arasında bölgedeki en büyük borsalar olan Binance ve Huobi borsaları da yer alıyor. Hafta sonu, büyük kripto madenciliği üreticisi Bitmain de Çinli müşterilere madencilik makineleri satmayı bırakacağını duyurdu. Ek olarak Jihan Wu artık Bitmain şirketinin başında değil.

Çin’in kripto para borsalarına ve madencilik şirketlerine yönelik baskılarından sonra pek çok ünlü firma faaliyetlerini durdurmaya başladı. Bazıları ise hizmetlerine devam edebilmek adına farklı bölgelere göç etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala