bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,361.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,750.34
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215400
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.77
Kripto Para HaberleriHaberler

Mastercard, müşterilere ‘kripto satın alma, satma, tutma yeteneği’ sunmak için Bakkt ile ortaklık kuruyor

Mastercard, kripto para birimi endüstrisine girişini duyurdu. Ödeme ağındaki binlerce ortak banka ve milyonlarca tüccar, yakında ürünlerine kripto para birimleri entegre edebilecek.

CNBC tarafından hazırlanan bir rapora göre, bu entegrasyon, kripto ödülleri kazanmanın yanı sıra dijital varlık ödemelerini etkinleştirmek için donatılmış Bitcoin cüzdanlarının, kredi ve banka kartlarının tanıtımını içerecek. Sadece bu değil, bu hareket aynı zamanda havayollarından veya otellerden gelen sadakat puanlarının Bitcoin‘e dönüştürülmesine de izin verecek.

Bu entegrasyon, kaydolanlar için saklama hizmetleri sağlayacak olan kripto firması Bakkt ile ortaklık yoluyla gerçekleştirilecek. Mastercard’ın Dijital Ortaklıklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sherri Haymond, CNBC’ye şunları söyledi:

“Tüm ortaklarımıza, yaptıkları her şeye daha kolay kripto hizmetleri ekleme olanağı sunmak istiyoruz. Ortaklarımız, bankalar, fintech’ler veya tüccarlar, müşterilerine Bakkt platformuyla entegrasyon yoluyla kripto para birimi satın alma, satma ve tutma olanağı sunabilir.”

Mastercard’ın geniş tabanı Bitcoin kullanımında büyümeye yol açabileceğinden, bu duyuru Amerikan ve dünya çapındaki kripto para birimi endüstrisi için önemli bir oyun değiştirici olabilir. Mastercard’ın dünya çapında 20.000’den fazla finans kurumuyla ilişkisi vardır ve kullanımda 2,8 milyar Mastercard’a sahip olduğunu iddia ederek Visa ile birlikte en iyi küresel ödeme ağlarından biridir.

Haymond röportajda, geçtiğimiz yıl kripto para fiyatlarındaki üstel artışın ve kurumsal sermaye akışındaki sürekli artışın birçok tüketicinin kripto ödeme çözümü talep etmesine yol açtığını belirtti. Bu entegrasyon sayesinde bankaların, kripto borsalarına akan sermayeleri yerine müşterilerini platformlarında tutabileceklerini de sözlerine ekledi.

Bakkt CEO’su Gavin Michael ayrıca şunları kaydetti:

“Girişin önündeki engelleri azaltıyoruz, insanların ödül puanlarınız gibi bir şeyi alıp bunları kriptoya dönüştürmesine izin veriyoruz. Harekete geçmenin kolay bir yolu çünkü nakit kullanmıyorsunuz, atıl durumda olan bir şeyi bilançonuza yatırıyorsunuz ve biz de işe koyulmanıza izin veriyoruz.”

Bu ayın başlarında bir SPAC birleşmesiyle halka açılan Bakkt, geçen hafta Google ile de bir ortaklık duyurdu. Milyonlarca Google tüketicisine dijital varlık hizmetleri sunmayı ve satıcılara Google Pay hesapları aracılığıyla kripto para birimleriyle ödeme yapmalarını sağlamayı amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala