Kripto Para HaberleriHaberler

Mastercard, Asya-Pasifik genelinde kripto bağlantılı kartları piyasaya sürüyor

CBDC'lerden ödemelere ve kripto adli tıplarına kadar, Mastercard dijital para piyasasında oldukça aktiftir.

Kredi kartı devi Mastercard, Asya-Pasifik bölgesinde kripto bağlantılı ödeme kartlarının piyasaya sürüldüğünü duyurarak Salı günü dijital varlık pazarında büyük bir sıçrama yaptı.

Mastercard, Tayland’da Amber Group ve Bitkub ve Avustralya’da CoinJar olmak üzere üç kripto para birimi hizmet sağlayıcısıyla ortaklaşa, kullanıcıların dijital varlıklarını anında geleneksel fiat paraya dönüştürmelerini sağlayan kripto destekli ödeme kartları sunacak.

Şirket, “Kripto para birimlerini doğrudan bir tüccara aktarmak yerine, kart sahipleri artık kripto paralarını anında, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak Mastercard’ın dünya çapında kabul edildiği her yerde harcanabilecek geleneksel fiat para birimine dönüştürebilecekler” dedi.

Mastercard hangi kripto para birimlerinin destekleneceğini belirtmemiş olsa da şirket, Bitcoin (BTC) ve Ether‘i (ETH) bazı tüccarlar tarafından halihazırda kabul edilen ancak henüz geniş çapta benimsenmemiş iki varlık olarak seçti. Mastercard’ın Asya-Pasifik bölgesi hakkındaki kendi araştırmasına göre, ankete katılan kişilerin %45’i önümüzdeki yıl kripto para kullanmayı düşündüklerini söylüyor.

Kripto kredi kartlarıyla ilgili haberler, etkileyicilerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin artan ana cazibesini ilan etmesiyle hızla Twitter’a yayıldı. Kripto, pazarın son 3 trilyon dolarlık dönüm noktasının kanıtladığı gibi, yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olarak yeni keşfedilen meşruiyetin tadını çıkarsa da, ödemeler sektöründeki alım çok daha yavaş oldu.


Bu arada Mastercard, belki de dijital varlıkların bir gün bir ödeme vektörü olarak çekiş kazanacağı beklentisiyle kripto para piyasasının her yerinde parmak izlerine sahipti. Geçen ay, kredi kartı devi, Amerika Birleşik Devletleri ortaklarının kripto sadakat ödülleri sunmalarına izin vermeyi planladığını duyurdu. Mastercard, dijital varlık platformu Bakkt ile ortaklık kurarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterilerin saklama cüzdanları aracılığıyla kripto satın almasına, satmasına ve tutmasına izin vermeyi planladığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala