bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Bitcoin HaberleriHaberler

MAS Başkanı, Singapur’un Bitcoin’i Yasaklama Planlarının Olmadığını Söyledi

Singapur Para Otoritesi başkanı Ravi Menon, kripto para birimi endüstrisinde çok fazla potansiyel görüyor. Bu nedenle, yerel düzenleyicinin varlık sınıfını yasaklamayacağını, bunun yerine onun üzerinde uygun bir düzenleyici çerçeve uygulayacağını taahhüt etti.

Yönetici ayrıca, Singapur’un kripto para birimi alanında küresel liderlerden biri olabileceğine dair umutlarını da dile getirdi.

Kriptoyu Yasaklamak Gündemde Değil

MAS Genel Müdürü Ravi Menon Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda kripto para birimi endüstrisi ve bunun şehir devletinin finansal ağındaki gelecekteki olası uygulaması hakkındaki tutumunu açıkladı.

Dijital varlık alanının önünde üç olası senaryo olduğunu tahmin etti: “Hiçbir yere gidemez, çok fazla kargaşaya neden olabilir veya ekonomi ve toplum için çok iyi bir sonuca yol açabilir.” dedi.

Menon ”Singapur her sonuca hazır olmalı ve bu nedenle yetkililer teknolojiyi gözlemlemeliler. Blok zincir ağlarını ve akıllı sözleşmeleri anlamalılar.” İfadelerini kullandı.

MAS, Çin’den farklı olarak dijitalleştirilmiş gelecekte önemli bir oyuncu olabileceği için endüstride bir baskı yapmayı düşünmüyor. Bunun yerine şirketlerin ve bireylerin varlık sınıfıyla çalışırken korunabilmeleri için “güçlü düzenlemeler” uygulanması gerektiğini düşünüyor:

“En iyi yaklaşımın bunları kısıtlamamak veya yasaklamamak olduğunu düşünüyoruz… Ciddi riskler var: kara para aklama ve terörün finansmanı bariz riskler.”

Menon, dijital varlıkların itibari para birimlerine göre bazı açılardan avantajları olduğunu savunmasına rağmen, Bitcoin’in Singapur’da yasal ödeme aracı haline gelme olasılığını reddetti ve Bitcoin’in “gerçek para” statüsüne sahip olmadığını iddia etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala