HaberlerNFT Haberleri

Marvel NFT ortağı Veve, İstismar Sonrası Pazar Kapattı

Twitter kullanıcıları, istismarın geçtiğimiz hafta Dijital koleksiyonlarının fiyatlarında keskin bir düşüşe yol açtığından şikayetçi.

Lisanslı dijital koleksiyon ürünlerine sahip NFT pazarı olan Veve, dün bir istismarla karşı karşıya kaldı ve milyonlarca uygulama içi belirtecin yasa dışı olarak edinilmesine neden oldu. Platform, resmi lansman ortağı olarak Veve‘yi seçen Marvel, Pixar ve Coca-Cola gibi ana akım markalar arasında oldukça popüler.

Bugün yayınlanan resmi bir tweet’te Veve, platformundaki istismarı kabul etti ve saldırganların yasadışı bir şekilde “büyük miktarda” belirteci ele geçirmeyi başardığını söyledi. Uygulama tabanlı NFT platformu, araştırma tamamlanana kadar satın alma seçeneğiyle birlikte pazarı kapattı.

Veve İstismar Nedeniyle Pazaryerini Kapattı

Mücevherler, kullanıcıların düşmeler sırasında veya Market’te koleksiyon için takas yapmak amacıyla kullandıkları VeVe uygulama içi tokenlerdir. İlk raporlar, saldırının arkasındaki istismarcıların, satın alma mekanizmasındaki bir hatayı kullanarak bunun için ödeme yapmak zorunda kalmadan milyonlarca mücevher basmayı başardığını gösteriyor. Bir kullanıcı, arkadaşlarının süresi dolmuş bir kredi kartı kullanarak yanlışlıkla değerli taşlar satın aldığını ve işlemin gerçekleştiğini yazdı.


Platform ayrıca, sahte hesaplardan ucuz mücevher satın almaya çalıştığı bildirilen birkaç kullanıcı hesabını da kısıtladı. NFT platformu, sömürülen taşların tam miktarını açıklamazken, bir Twitter kullanıcısı bu rakamın milyonlarda olabileceğini ve platformdaki en büyük soygun olabileceğini iddia etti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: El Salvador, Bitcoin Tahvillerini Eylül Ayına Erteledi

Twitter kullanıcısı ayrıca, Veve’nin uygulama içi token mücevherlerinin en büyük 3 günlük satın alımını kaydettiği ve ardından token off uygulamasının fiyatının yarı yarıya düştüğü ve 0,5’ten 0,25’e gerilediği istismar olaylarının bir zaman çizelgesini paylaştı.


Veve’deki mücevher istismarları, platformda listelenen NFT’lerin fiyatlarında büyük bir düşüşe neden oldu ve bir kullanıcı, Veve’nin resmi Twitter gönderisinden sonraki bir hafta içinde NFT değerlerinin neden %80 düştüğünü idrak etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu