HaberlerKripto Para Haberleri

LMAX Group, İsviçreli SIX ile Kripto Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürecek

Fintech şirketi LMAX Group, bir kripto vadeli işlem ürünü başlatmak için İsviçreli finansal hizmetler grubu SIX ile ortaklık kurdu ve endüstri çapında türev ürünlere yönelik bir itici güç eklemiş oldu.

Bugün yapılan açıklamaya göre, LMAX’in nakit ödemeli kripto varlık vadeli ürünü, yasal onaya bağlı olarak 2022’nin üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek ve USD ile kapatılan BTC ve ETH vadeli işlemlerini içerecek. Başlangıçta haftada beş gün, günde 23 saat işlem görecek olsa da, şirket bu durumu henüz açıklanmayan bir tarihte 7/24 kullanıma sunmayı planlıyor.

Londra merkezli LMAX Group CEO’su David Mercer yaptığı açıklamada; “Kripto vadeli işlem piyasası spottan üç kat daha büyük ve derin kurumsal likiditeye erişim sunarak, kripto ve blok zinciri finansmanı geliştikçe önemli bir pazar giriş fırsatı sağlıyoruz. Bu öncü çözüm, açığı kapatacak, haftanın yedi günü 24 saat kripto vadeli işlem ticaretine olanak tanıyacak ve hızla artan sayıda kurumsal katılımcının ihtiyaçlarını karşılayacaktır.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Faiz Kararı Açıklandı!

Lansman, kripto sektöründeki diğer birkaç önemli oyuncunun türev piyasalara geçiş yapmasını takip ediyor. Bu haftanın başlarında Coinbase, FairX’i satın aldığını duyurduktan sonra bir türev ürün sunma yolunu açıklamış oldu. Kripto borsası FTX.US ayrıca bir kripto vadeli işlem ürünü planıyla ilerliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu