Kripto Para HaberleriHaberler

LendInvest başkanı Faes, Teksas’ta kripto para madenciliği operasyonu kuracak

Londra merkezli fintech firması LendInvest’i yöneten Christian Faes, yeni bir kripto madenciliği girişimi için on milyonlarca dolar topladı. ,

Faes’in halihazırda ortak yerleşim alanlarındaki makinelerle çalışan bir pilot uygulaması bulunuyor ve Teksas’ta özel bir madencilik tesisi inşa etmeyi umuyor.

Faes, işletmenin yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışan bir madencilik tesisi inşa etmeyi umduğu Teksas’ta kurulacağını söyledi.

Girişim, melek yatırım faaliyetlerini de yönettiği bir yatırım firması olan Faes & Co.‘dan geldi. Faes, Amerika Birleşik Devletleri’nde operasyonlar yürüten bir ortağı olduğunu ve işi büyütmek için insanları işe almak istediğini söylüyor.

O ve yarım düzine yatırımcıdan oluşan bir grup, kesin bir rakam vermeden girişime on milyonlarca dolar akıttığını söylüyor. Para, ekipman satın almak ve ortak yerleşim alanı için harcandı. Faes, “Buna çok fazla yatırımcı ilgisi var” dedi.

Faes, 2008 yılında emlak kredisi platformu LendInvest’i kurdu ve yönetici koltuğu görevini üstlendiği Ocak 2020’ye kadar CEO olarak yönetti.

Geçen yılın Temmuz ayında şirket, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın bir alt pazarı olan AIM’de 255,6 milyon £ değerleme ile halka açıldı. Web sitesine göre, Birleşik Krallık’taki emlak geliştiricilerine ve ev sahiplerine 4 milyar sterlinden fazla kredi verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu