Faydalı BilgilerHaberler

Ledger Nedir, Ne İşe Yarar?

Kripto para cüzdanları arasında en çok merak edilenlerden biri şüphesiz Ledger oluyor. Bu içeriğimizde Ledger nedir? Sorusunu ve diğer detayları inceleyeceğiz.

Ledger Nedir?

Ledger 2014 senesinde güvenlik, kripto para birimleri ve girişimcilik alanlarında tamamlayıcı altyapıya sahip deneyimli bir ekip tarafından başlatıldı. Şirket, blockchain uygulamaları için güvenli çözümler oluşturma düşüncesiyle yola çıktı. Ek olarak Paris, Vierzon ve San Francisco’da ofisleri bulunuyor.

Ledger, kripto varlıklarınızı (Bitcoin, Ethereum, Xrp, Litecoin, Digibyte, Stellar vb.) güvenilir bir şekilde tutmanızı sağlayan hardware (donanım) offline cüzdandır. Amacı, Bitcoin ile başlayan bu devasa endüstride kullanıcıların kripto para birimlerini en güvenli şekilde saklayabilmesidir. Bunuda fazlasıyla başarıyor denilebilir.

Dijital varlıklar bilindiği gibi yazılım (masaüstü – mobil) kağıt ve donanım cüzdanlarda da tutulabilir. Uzmanlara göre bunların içerisinde en güvenilir olan donanım cüzdanlarıdır. Bu cüzdanlarda 24 kelimeden oluşan private keyinizi saklayan güvenli bir çip mevcuttur. Bu sayede güvenlik üst düzeye çıkarılmış oluyor. Ledger ile cüzdanınızı offline olarak güvenli bir şekilde tutabilirsiniz.

Ayrıcalıklar

Ledger, BOLOS adında farklı bir işletim sistemi (OS) geliştirmiştir ve çeşitli kurumsal çözümler için Donanım Güvenlik Modülü (HSM) ile entegre olmaktadır. Şimdiye kadar, Ledger bu teknolojiyi sağlayan pazardaki tek ve en önemli firma olmuştur.

Ledger Wallet ürünleri Fransa’da üretilmektedir ve bu ürünler garantili bir şekilde müşterilere sunuluyor. Bu donanım cüzdanında işlemlerinizi Ledger Live ara yüzü ile yaptıktan sonra cüzdanızı bilgisayarınızdan çıkarabilirsiniz. Böylelikle varlıklarınızı offline yani internet erişimi olmayan bir ortamda güvenle saklayabilirsiniz.

Özellikler

  • Masaüstü uygulaması (Windows, MacOS, Linux)
  • Çoklu kripto para desteği (Bitcoin, ethereum ve ripple dahil 23 farklı kripto para desteği)
  • Çoklu donanım desteği (Ledger Nano ve Ledger Blue)
  • Donanım olmadan hesapların incelenebilmesi
  • Bütün varlıkların takip edilebildiği yeni ara yüz
  • Karşıt değerler ile borsa ve para birimi seçimi
  • Alma, gönderme, hesap özeti geçmişi
  • Fon transfer etmeden önce onay mekanizması
  • Alıcı adresinin donanım üzerinden onayı
  • Daha hızlı hesap senkronizasyonu

Modeller

Ledger Nano X: Yeni Bluetooth özellikli Ledger Nano X donanım cüzdanı ile kripto varlıklarınızı koruyabilir ve pratik bir şekilde yönetebilirsiniz.

Ledger Nano S: Maksimum güvenlik ve kripto paranız üzerinde kontrol için Ledger Nano S’yi Ledger Live uygulamasıyla birleştirebilirsiniz. Ledger Nano S, kripto paralarınızı çevrimdışı ve korumalı tutar.

Aksesuarlar

Donanım cüzdanlarına ek olarak Ledger OTG Kit, Ledger Family Pack S, Cryptosteel Capsule Solo ve The Billfodl gibi aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Tanıtım Videosu

Ledger, tüm sosyal medya kanallarında olduğu gibi Youtube’u da aktif bir şekilde kullanıyor. Buradan donanım cüzdanlarının kullanımına, yönetimine ve yapılandırılmasına yönelik tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Siz de uzun vadeli yatırımlarınızı soğuk cüzdanlarınızda saklamak isterseniz aşağıdaki linkten edinebilirsiniz.

https://shop.ledger.com?r=b3b1968ab3e2&tracker=MY_TRACKER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala