Bitcoin HaberleriHaberler

Latinx Toplulukları Bitcoin’i Benimseme Konusunda İlerliyor

Dijital varlıklar son zamanlarda günlük hayatımızda, haberlerde, popüler kültürde ve kişisel etkileşimlerimizde giderek daha yaygın hale geldi.

2021 yılının ilk çeyreğinde, küresel günlük Bitcoin işlemleri 367,536 oldu. Bunun yanında Binance’in 2021 için “Küresel Kripto Kullanıcı Endeksi” kripto para birimlerine %97 güven gösteriyor.

Orantılı olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Latinx topluluklarının üyeleri, en yüksek kripto benimseme oranlarından bazılarına sahip denilebilir.

Hispaniklerin yaklaşık %31‘i Bitcoin’e sahip ve aynı veriler Bitcoin sahiplerinin %25‘inin Latinx olduğunu belirtiyor. Bu etkileyici benimseme oranının arkasında pek çok neden var. Bunlardan en önemlisi bu grubun geleneksel servete daha az erişimi olması. 

2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Meksikalılar, Meksika’daki aile üyelerine 40 milyar doların üzerinde para gönderdi ve bu transferlerin çoğu kripto para birimi aracılığıyla gerçekleşti.

b1

Latinx toplulukları, dijital varlıkları benimseme ve bunları günlük yaşamlarını iyileştirmek için kullanma konusunda ön saflarda yer alırken, kripto para birimi ve dijital varlık endüstrilerindekilerin, marjinal grupları gelecek planlarına dahil etmek ve bunlarla bütünleşmek için çaba sarf etmesi önemlidir.

Verilere göre bu topluluklar, benimseme yolunda ilerlemeye devam ediyor ve herkesin dijital varlıkların sağlayabileceği çok çeşitli faydaların farkında olmasını sağlıyorlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala