bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Bitcoin HaberleriHaberler

Landry’s Restaurant Group, Bitcoin sadakat programını tanıtacak

Landry's Select Club üyeleri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 500 restoran lokasyonunda Bitcoin merkezli ödül puanları kazanabilecekler.

Landry’s Yepyeni Bir Projeye İmza Atacağını Açıkladı

Landry’s Restaurant Group, salı günü kripto para birimi şirketi NYDIG ile yemek yiyenlerin, misafirperverlik holdinginin restoranlarında harcanan her 250 dolar için 25 dolar değerinde Bitcoin kazanmalarını sağlayacak bir ortaklık duyurdu.

Landry’s ayrıca kurumsal hazine rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’de NYDIG’nin gözetimi altında tutmaya başlayacak. Şirket, Morton’s, Bubba Gump Shrimp Company, Rainforest Cafe ve Palm dahil olmak üzere düzinelerce franchise kuruluşu işletmesiyle tanınır. Landry’s, aynı zamanda şirketin CEO’su olarak da görev yapan milyarder TV’ci Tillman Fertita‘ya aittir.

Landry’nin Dijital Varlık Stratejisi Direktörü Trey Zeluff yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bitcoin’i kendi hazinemizin bir kısmı için iyi bir seçim olarak görüyoruz, bu yüzden müşterilerimize de bu seçeneği sunmak istiyoruz. NYDIG ile ortaklaşa olarak konaklama endüstrisi için bu konsepte öncülük etmekten gurur duyuyoruz.”

Landry’s, bu yılın başlarında, Nisan ayında restoranlarının çoğunda Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladığında, kripto para birimi alanına ilk ilgi belirtileri gösterdi. O zaman, şirketin CEO’su “[Kripto] işleminin ne kadar basit olduğu ve burada kalması şaşırtıcı. Olduğu yer burası ve bunun olması kaçınılmaz.” demişti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bu Suşi Restoranı Shiba Inu ile Ödeme Yapanlara %30 İndirim Fırsatı Sunuyor

CEO Fertita‘nın kripto para birimine olan ilgisi, NBA serisinin son aylarda sektörde manşetlere çıkmasıyla profesyonel yaşamının diğer yönlerine yayılmış gibi görünüyor. Haziran 2021’de Tillman, “dijital varlık stratejimizdeki bir sonraki mantıklı adım olarak madenciliği araştırmaya veya blokları doğrulamaya başlamanın” zamanının geldiğini belirterek, Akash Ağı için blokları doğrulamaya başlayacağını duyurdu.

NYDIG
NYDIG

NYDIG de blockchain alanında aktif bir oyuncu haline geldi ve sigorta, bankacılık ve temiz enerji endüstrileri için Bitcoin odaklı çözümler yaratmak için 2021’de yüz milyonlarca dolar topladı. Bu ayın başlarında Cointelegraph, şirketin “geleceğin finansal altyapısının kilidini açmak” umuduyla Bitcoin mikro ödeme şirketi Bottlepay‘i satın aldığını da bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala