HaberlerKripto Para Haberleri

KuCoin Kullanıcısı, Borsayı İhmalden Kâr Etmekle Suçladı

KuCoin’in bir kullanıcısı, kripto para borsasını, kullanıcılar web sitesine erişemedikleri zaman meydana gelen tasfiyelerden kâr sağlamakla suçladı.

Reddit kullanıcısı HammondXX, “ KuCoin, tasfiyelerden kâr elde etmek için büyük fiyat hareketleri sırasında web sitesine erişimi engellemek için Cloudflare kullanıyor” dedi.

Cloudflare, web sitelerini saldırılara karşı koruyan bir güvenlik sistemidir. Pek çok şirket, bu sistem ile güvenliklerini arttırmaktadır.

Daha önce bir veri merkezi tasarımcısı olan mevcut kripto para yatırımcısı, “Tasfiye yoluyla insanların parasını çalmaya çalışmak için iyi bildiğim bir teknolojiyi kullandıklarını gördüğümde endişelendim” İfadelerini kullandı.

Kullanıcı, Cloudflare’ın DDoS saldırılarını durdurmak ve aşırı yüklendiğinde sunucuları yedeklemek için trafiği ertelemek için kullanıldığını açıkladı.

Daha sonra, Cloudflare kullanarak yoğun bir dönemde web sitelerine erişimi reddeden KuCoin’in bir ekran görüntüsü paylaştı.

HammondXX KuCoin’i “tüm müşterilerine bir DDOS saldırısı gibi davranmakla ve AWS’de yedekli bir web sunucusu olmamasından tasarruf etmekle” suçluyor.

Ayrıca, sunucular çöktüğünde kurumsal siparişlerin hala OTC üzerinden işlendiğine dikkat çekiyor. BT altyapısına ek olarak, KuCoin’in daha sonra kullanıcıların web sitesine erişememelerinin bir sonucu olarak meydana gelen tasfiyelerden yararlandığına dikkat çekiyor.

Şirket CEO’su, Reddit’teki başka bir gönderide bu sorunları ele aldı. Johnny Lyu, DDoS saldırılarını önlemek için Cloudflare kullandığını kabul etti ve tüm büyük borsaların benzer şekilde bu sistemden yararlandığını ekledi.

Yönetici, bunun çoğu kullanıcıyı etkilemeyeceğine inanmakla birlikte “Büyük bir fiyat hareketi olduğunda veya birisi siteyi çok sık ziyaret ettiğinde, sınırlama nedeniyle hata alabilir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala