Bitcoin HaberleriAltcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Kroger Bitcoin Cash Haberlerini Yalanladı

Kroger, kripto para birimini mağazalarda ödeme olarak kabul edeceğini reddetti.

Kısa Notlar

  • Kroger Co., mağazalarında ödeme olarak Bitcoin Cash’i (BCH) kabul etmeye başlayacağına dair yanlış haberleri yalanladı.
  • Haber, yalanlanmadan önce geniş çapta yayıldı ve hatta Kroger’in yatırımcı ilişkileri sayfası tarafından alındı.
  • BCH, haberlerle bağlantılı olarak dalgalı bir sabah yaşadı.

Market sektörünün dev isimlerinden Kroger, Bitcoin Cash (BCH) ile ödeme kabul edeceği yönünde çıkan yalan haberlerin tamamını reddeden bildiriler yayınladı.

Kroger Bitcoin Cash Söylentilerini Yalanladı

Bitcoin Cash‘in (BCH) fiyatı, bu sabah Kroger mağazalarında bu tatil sezonunda kabul edileceği haberi üzerine kısa bir süreliğine yükseldi ve bunun doğru olmadığı ortaya çıktı. Büyük şirketler tarafından haberleri yaymak için yaygın olarak kullanılan PR Newswire, bu sabah “Kroger Bu Tatil Sezonunda Bitcoin Cash’i Kabul Edecek” yazan bir basın açıklaması yayınladı.

Kroger Co.’nun yatırımcı ilişkileri sayfası, hata yakalanmadan önce Newswire parçasını içeriyordu. Çeşitli büyük medya kuruluşları da asılsız haberleri yayınladı.

Bitcoin Cash, yarım saatten daha kısa bir sürede yaklaşık 600 dolardan 630 dolara hızla yükseldi, ancak gün geçtikçe bu kazançları kaybetti.

Benzer bir olay, Litecoin‘in Walmart mağazalarında Litecoin işlemlerine izin vermek için ABD‘nin en büyük ikinci perakendecisi olan Walmart ile bir ortaklık kurduğunun yanlış bir şekilde bildirildiği Eylül ayında meydana geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala