Kripto Para HaberleriHaberler

Bu Kripto Para Yatırımcısı, 12.600 Dolarlık Krediyi Geri Ödeyemediği İçin 342.000 Dolarlık NFT’den Oldu

Pek çok kişi kripto dünyasındaki dönüştürülemeyen tokenlerin (NFT’ler) kullanım örneklerine hala aşina olmasa da, yaratıcı bir NFT koleksiyoncusu Defi’deki NFT’si için ilginç bir durum yaşadı.

Üç ay önce, bir NFT koleksiyoncusu, DeFi kredi platformu NFTfi’de değeri 12.000 doların üzerinde olan 3.5 ETH’lik bir kredi aldı.

Koleksiyoncu kredisinin yerine geçmesi için “Yükseltilmiş Yapıbozumları” NFT’sini kullandı. Bu NFT, 11 ETH’ye satılan Art Blocks Curated setinin bir parçasıydı.

Ancak kredi vadesi dolmadan NFT’nin değeri, astronomik boyutlara ulaştı. Mevcut bilgilere göre, teminatlandırılmış NFT’ler 85 ETH ve 200 ETH gibi yüksek bir taban ücret karşılığında satılıyordu, yani NFT’nin değeri 306.000 ila 720.000 dolar arasındaydı.

İlginç bir şekilde, kredi kullanım süresinin sona ermesi üzerine, NFT tahsildarı kredisini geri ödeyemedi ve bu da şu anda 300.000 doları aşan NFT’nin borç verene geçmesine neden oldu. Bu, Defi platformunun verdiği bir kredi karşılığında yüz binlerce NFT kazandığı anlamına geliyor.

Bu hikayenin bir başka ilginç yanı da, bu NFT’nin bir DeFi kredisi için teminat olarak ilk kez kullanılmadığı gerçeğidir. Her iki durumda da, borçlular kredilerini geri ödeyemediler.

İlk kredide NFT, 3 ETH kredisi için teminat olarak kullanıldı, önceki sahibi bu şekilde aldı. İkinci kredide, NFT 3.5 ETH’lik bir kredi için kaybedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala