Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Veri Şirketi Lukka, Yeni Finansman Turuyla 1,3 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Veri hizmetleri ve kurumsal yazılım araçları sağlayan bir kripto firması olan Lukka, E Serisi finansman turunda 110 milyon dolar topladı ve şu anda 1,3 milyar dolar değerinde.

Küresel varlık yöneticisi Marshall Wace, Miami International Holdings, Summer Capital ve SiriusPoint‘in de katıldığı Lukka’nın E Serisi turunu yönetti.

Önceki yatırımcılar Soros Fund Management, Liberty City Ventures, S&P Global ve CPA.com da tura katıldı ve hepsi de Mart 2021’de Lukka’nın 53 milyon dolarlık D Serisi finansmanına katkıda bulundu.

New York merkezli şirket, elindeki taze sermaye ile küresel olarak genişlemeyi planlıyor. Şirketin CEO’su Robert Materazzi, kripto endüstrisinin yeni bir olgunluk aşamasına girmesiyle, firmanın veri ve yazılım araçlarına olan ihtiyacın daha da artacağını söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Estonya Düzenleyicisi, Kripto Para Birimlerini Yasaklamak İçin Herhangi Bir Planlarının Olmadığını Söyledi

2014 yılında kurulan veri şirketi, ağırlıklı olarak kurumsal müşterilere orta ve backoffice yazılımları ve veri araçları ile hizmet vermektedir. Müşterileri arasında kripto borsaları, madenciler, finans kurumları ve muhasebe firmaları yer alıyor.

Marshall Wace portföy yöneticisi Steven Binetter,Lukka‘nın kapsamlı raporlama ve analitik yazılım ve veri çözümleri paketi, müşterilerin hızla gelişen kritik ihtiyaçları karşılamasını sağlıyor. Kripto varlıkları ve blok zinciri küresel ticareti yeniden tanımlarken, Lukka bu geleceğin altyapısını inşa ediyor.” dedi.

E Serisi turu, şirketin bugüne kadarki toplam finansmanını 200 milyon doların üzerine çıkardı. Firma daha önce çeşitli finansman turlarında 90 milyon dolardan fazla para topladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu