Kripto Para HaberleriHaberler

Kripto Topluluğu, Netflix Dizisi Squid Game’den Esinlenilen Tokenin Bir Aldatmaca Olduğundan Şüpheleniyor

Netflix dizisinden esinlenerek çıkarılan yeni bir token (SQUID) bu hafta başındaki lansmanından sonra birkaç gün içinde 45,000% büyüme gerçekleştirdi ancak yatırımcılar tarafından olumsuz geri bildirimler gelmeye başladı.

Kullanıcıların bu tokeni Pancakeswap’ta satamadığına dair birden fazla rapor alındı. Kripto para listeleme sitesi CoinMarketCap’de kendi web sitesinde bu token hakkında uyarı yayınladı.

CMC’ye göre, PancakeSwap, yazı yazılırken SQUID ticareti için mevcut olan tek pazar olarak biliniyor. Token 6,97 Dolar’dan işlem görüyor ve günlük 7 milyon Dolar’lık işlem hacmiyle CMC’de en çok kazananlar arasında yer alıyor.

Kaynak: CoinMarketCap

Tokenin satılamaması konusundaki raporların ortasında SQUID’in akıllara durgunluk veren büyümesi, kripto topluluğundaki bazı meraklıların kafasında soru işareti oluşturdu.

Kripto para topluluğu tokenin büyük olasılıkla bir dolandırıcılık planı olduğunu iddia etti. Twitter kullanıcısı Crypto Tyrion, web sitesinde adı geçen Squid Game token kurucularının Linkedin’de olmadığını gözlemledi.

Ayrıca Squid Game tokenin Telegram ve Discord kanalları olmadığı halde tweet yorumlarını engellediğini vurguladı.

Bazı gözlemciler ayrıca  Squid Game tokeninin teknik incelemesinde zayıf dilbilgisi, yazım hataları ve “doğrulanması imkansız” iddialar da dahil olmak üzere belirgin sorunlara dikkat çekti

Popüler dolandırıcılık kontrol kaynağı Scamadviser.com‘a göre, Squid Game tokeninin web sitesi 100 üzerinden 45 güven puanı ile şüpheli konumuna düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala