Bitcoin HaberleriHaberler

Kripto topluluğu Kanada’yı muhaliflerin Bitcoin cüzdanlarını dondurduğu için kınadı

Kripto para meraklıları, Kanadalı yetkililerin yerel COVID-19 protestolarını finanse etmede yer alan banka hesaplarını ve kripto cüzdanlarını dondurmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Perşembe günü, Ontario Yüksek Mahkemesi Yargıcı Calum MacLeod, COVID-19 aşısı zorunluluklarına ve kısıtlamalarına karşı bir dizi devam eden protesto eylemi olan “Özgürlük Konvoyu” ile ilişkili tüm dijital varlıkları ve banka hesaplarını dondurma kararı verdi.

Toronto Star tarafından hazırlanan bir rapora göre, şimdiye kadar banka hesaplarında Bitcoin ( BTC ) ve diğer varlıklarla dijital cüzdanlarda dondurulan fon miktarının 1 milyon dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.

Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Hem bireylerin hem de kuruluşların isimlerinin yanı sıra kripto cüzdanları RCMP tarafından finansal kurumlarla paylaşıldı ve hesaplar donduruldu. Daha fazla hesap dondurulacak” dedi.

Ayrıca Kanada Finansal İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi’nin (FINTRAC) “kripto para birimi dünyasını denetlemek için gerekli yetkilere sahip olmadığını” savundu.

Büyük kripto para savunucuları daha sonra haberlere tepki gösterdi ve Kraken CEO’su Jesse Powell Kanadalı yetkilileri kınadı.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve ortağı Anthony Pompliano da, Kanada’da devam eden olayların, genellikle otoriter kapitalist bir devlet olarak adlandırılan Çin’deki duruma çok benzediğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu