bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Kripto Para HaberleriHaberler

Kripto Para Ödeme Firması Wyre, NFT Marketplace Hizmetini Duyurdu

San Francisco merkezli kripto para ödeme altyapısı şirketi Wyre, Salı günü geliştiricilere 24 saatten daha kısa bir sürede NFT pazarları oluşturma hizmeti veren, değiştirilemez bir token (NFT) pazar aracının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Wyre, Geliştiricilerin 24 Saat İçinde Bir NFT Pazar Yeri Oluşturabileceğini İddia Ediyor

Fungible token (NFT) varlıkları tüm yıl boyunca sıcak bir konu oldu ve trend 2021‘in sonuna doğru güçlü bir şekilde devam etti.

Bu yıl Crypto.com, FTX ve Coinbase gibi tanınmış firmalar ve borsalar NFT pazarlarını başlattı. İçerik oluşturucular ayrıca Makersplace, Mintable, Rarible ve önde gelen NFT pazar yeri Opensea gibi pazarlardan yararlandı.

Wyre 2 Kasım’da geliştiricilere bir günden kısa sürede bir NFT pazarı oluşturmak için gereken araçları sağlayan hepsi bir arada NFT pazar çözümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. 

Wyre, Michael Dunworth ve Ioannis Giannaros tarafından ortaklaşa kurulan San Francisco merkezli bir ödeme platformudur. Firma, Draper Associates, Digital Currency Group, Amphora Capital, Baofoo.com ve 9fbank gibi işletmeler tarafından destekleniyor.

Wyre’ın yeni NFT ürünü, firmanın Flow, Avalanche, Stellar, Nifty’s ve Rarible tarafından desteklenen mevcut API çözümlerini kullanır. 

Wyre’ın duyurusu, “Son kullanıcıların dünyanın en popüler ödeme yöntemlerini kullanarak alışveriş yapmalarını sağlayan bir NFT ödeme Widget’ını içeren kullanıma hazır çözümlerden, saklama ve para basma işlemlerini halleden güçlü dinlenme API’lerine kadar geniş bir yelpazemiz bulunuyor” diye açıklıyor.

Wyre, hızla büyüyen koleksiyon alanına giriş yapmak isteyen geliştiriciler ve markalar için tek durak noktası olarak konumlanıyor.

Wyre’ın CEO’su Ioannis Giannaros, şirketin bu alanda bir dizi markayla çalıştığını ve firmanın NFT sektörünün gelişmesine yardımcı olmaya “bağlı olduğunu” söyledi. 

Giannaros Salı günü yaptığı açıklamada, “NFT çözümümüz, bir NFT Marketplace oluşturmak isteyen geliştiriciler veya markalar için oyunu değiştiriyor ve onlara güçlü, uygulaması kolay ve tamamen uyumlu uçtan uca altyapı sağlıyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala