Kripto Para HaberleriHaberler

Kripto Para Girişimleri Beş Yıl Öncesine Göre 30 Kat Daha Fazla Para Kazandı

Haber spikeri Jon Erlichman, sosyal medya platformu Twitter’dan kripto ve blok zinciri girişimlerinin yükselişine dair en son Pitchbook raporundaki istatistikleri paylaştı.

TV sunucusu tarafından yayınlanan verilere göre, kurumsal şirketler tarafından Web3‘e aktarılan fon miktarı 2012-2018’de yıldan yıla artıyor.

İlk büyük geri çekilme, 2019-2020 senelerinde, kripto fiyatlarında sert bir düşüş olan sözde Kripto Kışı olarak nitelendirilen 2017’te gerçekleşti.

2019‘da, kripto alanına yatırım yapan şirketlerin toplamı bir önceki yıla göre %50 daha düşüktü. 2021’deki artış ise en hızlısıydı ve yıldan yıla artış %360‘ı aştı.

Kripto para meraklıları, Erlichman’ın gönderisinin altındaki yorumlarda, finansmanların dinamiklerinin 2017-2018 hariç yıl sonu Bitcoin (BTC) fiyat ilerlemesi ile ilişkili olduğunu belirtti.

Ancak rekor bu yıl kırılabilir. Önde gelen kripto para odaklı Andreessen Horowitz şirketi, toplam 4,5 milyar dolarlık iki yeni fonun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

İki ay önce, Andreessen Horowitz’in Paradigma’daki rakipleri 2,5 milyar dolarlık bir fonun başladığını duyurdu . Bu üç fon, tüm VC’lerin geçen yıl kriptoya yaptığı yatırımın %25‘inden fazlasına eşdeğerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu