bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Bitcoin HaberleriHaberler

Kripto Para Analisti PlanB, Bitcoin İçin İlk Çeyrek Fiyat Hedefini Açıkladı

Kripto para analisti PlanB, 2022’nin ilk çeyreği için Bitcoin (BTC) fiyat hedefini güncelliyor ve BTC’nin diğer tüm varlıklardan daha iyi performans gösterdiği hiperbolik bir artış göreceğini düşünüyor.

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti, Bitcoin boğası Anthony Pompliano ile yaptığı röportajda, çeşitli modellere dayanarak, Bitcoin’in gelecek yılın başlarında %700‘e kadar yükselme olasılığının olduğunu söylüyor:

“Şu anda zincir üzerindeki sinyallere bakarsak, zirvenin buradan altı ay olduğunu söyleyebilirim. Yani bu Q1’in sonu olurdu. O zaman kullandığım üçüncü tür model de tabii ki o zemin modeli.

Sanırım yıl sonunda 100.000 Dolar’ın üzerinde olacağız ve ardından belki de 288.000 Dolar ve hatta üzerinde stoktan akışa X (S2FX) model hedefine doğru büyümeye devam edeceğiz. Gelecek yılın ikinci çeyreğinde 300.000, 400.000 Dolar veya 500.000 Dolar fiyatlarını ilk çeyrekte görsem bile şaşırmam.”

Geleneksel olarak değerli metaller gibi emtiaların performansını izlemek için kullanılan stok akış modeli (S2F), bir varlığın fiyatını mevcut arzıyla karşılaştırır. Bu arada, PlanB’nin çapraz varlık modeli (S2FX), BTC için bir değerleme yapmak adına Bitcoin’in kavram kanıtından bir finansal varlığa geçiş aşamalarına bakar.

Uzun vadede PlanB, Bitcoin’in hiperbolik bir yükselişe geçtiğini gördüğünü söylüyor:

“ Şu anda para yaşlıların elinde. Gayrimenkul ve altın, fiziksel dünya ve dijital dünya değil. Dijital kıtlık yeni nesil bir şey, bu yüzden olacağını düşünüyorum ama kendi modelimde de kıtlık ile değer arasında doğrusal bir ilişki olduğunu görüyorum… Kıtlık bence bu doğrusallığa neden olan en önemli faktör.”

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) şu anda 61.726 dolardan işlem görüyor. İlk 10’daki altcoinlerin büyük bir bölümü de yeşil yakmaya başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala