bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para HaberleriHaberler

Kripto Para Madencileri Çözümler İçin Mücadele Ederken Kazakistan’da Elektrik Kesintileri Devam Ediyor

Kazakistan elektrik şebekesi işletme şirketi KEGOC geçen hafta yaptığı açıklamada, 14 Ekim’de iki santralde 500 MW kapasiteli bazı büyük güç ünitelerinin arızalandığını ve bir kazanın 150 MW’lık üretimin azalmasına neden olduğunu söyledi. 

KEGOC, ülkenin Enerji Bakanlığı ve diğer bölgesel elektrik şebekesi şirketleriyle koordineli olarak, bir kazayı önlemek ve elektrik sisteminde üretimdeki düşüşün sonuçlarını en aza indirmek için aşırı tüketim yapan firmaların elektrik tüketimini sınırlandırdı. 

KEGOC Çarşamba günü yaptığı bir başka açıklamada, şu anda Kazakistan’ın bazı bölgelerindeki elektrik tüketimi talebinin, dijital madencilik firmalarının tüketimindeki keskin artış ve daha yüksek sayıda acil durum nedeniyle elektrik üretim hacmini aştığını söyledi.

Bununla birlikte, Kazakistan’ın son zamanlardaki elektrik kesintisi durumları, yerel madencileri kısa vadeli işleri konusunda endişelendirdi. Bazı madenciler, devam eden elektrik kesintileri nedeniyle faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı.

Kazakistan’da bir kripto madenciliği şirketi olan Xive’in kurucu ortağı Didar Bekbauov, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, “Bazı küçük ve orta ölçekli madenciler panik içinde. Herkes elektrik arıyor.” dedi.

Kazakistan, bu yılın başlarında, düşük elektrik fiyatları nedeniyle Çin’den çıkış yapan madenciler için oldukça cazip bir nokta haline geldi. Çinli madencilerin büyük bir bölümü Kazakistan’a göç etmeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala