Kripto Para HaberleriBitcoin HaberleriHaberler

Kötü Amaçlı Madencilik: İnternette Yaklaşık 180.000 Adres İş Başında

Atlas VPN uzmanları, Ekim 2020’den Eylül 2021’e kadar 177.753 kötü amaçlı madencilik adresi kaydetti. Bu durum, şirketin blogundan bildirildi.

Ayrıca, tespit edilen tüm kötü amaçlı madencilik URL‘lerinin yaklaşık %70’i ABD pazarını hedefliyor. Almanya ve Rusya da saldırganların hedef aldığı ilk üç ülke arasında yer aldı.

Kaynak: atlasvpn.com
Kaynak: atlasvpn.com

Kötü Amaçlı Madencilik Kaynakları Çalıyor

Toplamda, yukarıdaki süre boyunca Atlas VPN yaklaşık 831.000 kötü amaçlı adres tespit etti. Uzmanların belirttiği gibi, gizli web madencileri, bilgisayarın çalışmasını önemli ölçüde etkileyen, merkezi işlemcilerin önemli kaynaklarını tüketir. Atlas VPN, siber suçluların kurbanların cihazlarında gizlice kripto para madenciliği yaparak para kazandığını kaydetti.

Daha önce editörler, Norton 360 antivirüs kullanıcılarının, geliştiricileri cihazlarında yetkisiz kripto para madenciliği yapmakla suçladığını bildirdi. Virüsten koruma yazılımının genellikle kullanıcılardan herhangi bir izin almadan kripto para madenciliği yaptığı ortaya çıktı. Ayrıca, onlardan kurtulmak son derece zordur.

Geliştiriciler, yerleşik madenciyi kullanıcılar için pasif bir gelir olarak konumlandırıyor. Bununla birlikte, aslında, kripto para birimi, şirketin kendi cüzdanlarında saklanır ve para çekme ücreti %15’tir.

Aynı zamanda, Google Cloud kullanıcıları da gizli madenciler tarafından ağır darbe aldı. Google Siber Güvenlik Eylem Ekibi analistlerine göre, Google Cloud hesap saldırılarının neredeyse %90’ı kripto para birimlerinin gizli madenciliğini amaçlıyor. Saldırganlar, “yeşil bitcoin”Chia (XCH) dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini çıkarmak için bulut altyapısını kullanıyor.

Öte yandan Youtuber Siraj Raval, Tesla Model 3 kullanarak ayda 800 dolar Ether (ETH) kripto para birimi madenciliği yapabildiğini iddia ediyor. Ancak diğer Tesla meraklıları Raval’ın iddialarının doğruluğunu sorguluyor. Madenci Thomas Somers, CNBC‘ye verdiği röportajda, YouTuber’ın iddia ettiği rakamların kesinlikle doğru olmadığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu