Bitcoin HaberleriHaberler

Kore Öğretmenler Kredi Birliği Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor

The Korea Economic Daily tarafından aktarılan bilgilere göre 40 milyar dolarlık varlığı yöneten Kore Öğretmen Kredi Birliği, gelecek yıl Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamayı planlıyor.

Kredi birliği, doğrudan bitcoin satın almayacak, ancak Bitcoin ETF’leri gibi yatırım ürünleri aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirecek. Kredi Birliğ’nin planı, ilk Kore merkezli şirketin 2022’nin ilk yarısında bir bitcoin ETF başlattığında devreye girecek.

Bu, ülkede Bitcoin’e yatırım yapan bir emeklilik fonunun ilk örneği olacak. Gelişmeler, ilk bitcoin ETF’nin ABD’de onaylanmasından kısa bir süre sonra geldi ve iki ETF şu anda piyasada işlem görüyor. Şu anda ikisi de spot ticaret yerine bitcoin vadeli işlemlerine dayanıyor.

Bir KTCU yetkilisi, kurumun varlık tahsisine ilişkin bir karar vermeden önce yerel varlık yöneticilerine danışmayı planladığını iddia ediyor:

”Koreli Mirae Asset Global Investments gibi varlık yöneticileri tarafından iyi yapılmış kripto para bağlantılı bazı ETF ürünleri olduğu için, yerel varlık yöneticilerine danıştıktan sonra ETF ürünlerine yatırım yapmayı planlıyoruz.”

İlk Bitcoin vadeli ETF geçen hafta ABD’de başlatıldı. GLD’nin 1 milyar dolarlık varlığa ulaşan en hızlı ETF rekorunu kırmanın yanı sıra, BTC fiyatını da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 doların üzerine çıkardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala