Bitcoin HaberleriHaberler

Kıdemli Emtia Stratejisti, Bitcoin’in “Dev Bir Pac-Man Gibi Olduğunu” Söyledi

Yakın tarihli bir röportajda, Bloomberg Intelligence‘da (Bloomberg’in Bloomberg Terminalindeki araştırma kolu) Mike McGlone, altın ve Bitcoin hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

McGlone’un yorumları, ABD‘deki ilk bitcoin bağlantılı ETF‘nin, yani ProShares Bitcoin Strategy ETF‘nin (NYSE: BITO) işlem görmeye başladığı gün olan 19 Ekim’de BBN Bloomberg ile yaptığı röportaj sırasında yapıldı.

18 Ekim’de ETF sağlayıcısı ProShares, BITO’nun “yatırımcılara bir aracılık hesabı aracılığıyla uygun bir şekilde bitcoin getirilerine maruz kalma fırsatı sunacağını” ve BITO’nun “hisse senedi gibi alınıp satılabileceğini ve ortadan kaldırabileceğini belirten bir basın açıklaması yayınladı. Bir kripto para borsasında bir hesaba ve bir kripto cüzdanına ihtiyaç var.”

ProShares CEO’su Michael L. Sapir şunları söyledi:

“Çok sayıda yatırımcının, yıllarca süren çabalardan sonra bitcoin bağlantılı bir ETF’nin başlatılmasını hevesle beklediğine inanıyoruz. BITO, bir aracılık hesabına sahip olan ve hisse senedi ve ETF satın almakta rahat olan, ancak bir kripto para birimi sağlayıcısı ile başka bir hesap oluşturmanın ve bir bitcoin oluşturmanın zorluk ve öğrenme eğrisinden geçmek istemeyen geniş bir yatırımcı kesimine bitcoin’e açık hale getirecektir. cüzdan veya bu sağlayıcıların düzenlenmemiş olabileceğinden ve güvenlik risklerine maruz kalabileceğinden endişe duyuyorsanız…

“BITO, yatırımcılara bir varlık sınıfına uygun, likit erişim sağlayan ETF’lerin mirasını sürdürecek. 1993 ilk hisse senedi ETF’si, 2002 ilk tahvil ETF’si ve 2004’ün ilk altın ETF’si ile hatırlanır. 2021, ilk kripto para birimi bağlantılı ETF için hatırlanacak.”

ProSharess’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si ile ilgili olarak McGlone şunları söyledi:

“Arkadaşın eğilimin daha sembolik olduğunu düşünüyorum ve kriptolar ve Bitcoin için uygun. Bu çok geç kalınmış bir şey. Bu sadece oluyor, ama gerçekten önemli olan buradan damlayan yinelemeler.

“Bir numara, Bitcoin için daha fazla talep anlamına geliyor, vadeli işlemlerden değil, belki de bu ETF’ye dahil olan vadeli işlemlere karşı korunmak için arb yapan ve fiziki satın alan tüccarlardan geliyor, çünkü genellikle vadeli işlemleri izleyen emtiaların kötü bir korelasyonu var. aslında bu temel metayı takip ederek.

“Yani, aslında bu ETF hakkında o kadar iyimser değilim, ancak insanların bir sonraki yinelemelerin ne olduğunu anlamalarını sağlayacağını düşünüyorum – ABD’deki Ethereum ETF’leri Ve sonunda, bence hepsi geniş bir ETF’yi takip eden bir ETF ile birikecek. tabanlı endeks… Bloomberg Galaxy Crypto Index gibi. Sonuç olarak, ABD ETF’lerde Kanada’yı daha yeni yakalıyor.“

McGlone, Bitcoin’i bir portföy çeşitlendiricisi olarak hala seviyor olsa da, Bitcoin olmasaydı, fiyatının bugün çok daha yüksek olacağına inanıyor, çünkü artan dijital dünyada yaşayan Y kuşağı için Bitcoin altından daha ilginç:

“Trend altın için elverişsiz. Bitcoin’in temelde dev bir Pac-Man gibi olmaya başladığı bir gerçek. Tüm varlık sınıflarından varlıkları emiyor. Şimdi bonolara dönüşüyor… ama başladığı kilit alan altın ve hızlanmasını bekliyorum.

“Artık altın konusunda düşüşte değilim ama altının çok daha yüksek olacağını düşünüyorum. Gerçek şu ki, dijitalleşen bir dünyada Bitcoin onların yeni dijital versiyonu. Millennials gerçekten altın istemiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala