bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Bitcoin HaberleriHaberler

Kantitatif Analist PlanB’ye Göre Bitcoin Altını ve Gayrimenkulü Ne Zaman Geçebilir?

Kantitatif analist PlanB, Bitcoin’in (BTC) piyasa değeri değerinin, altın ve gayrimenkul gibi daha geleneksel varlıkların değerini ne zaman geçebileceğini tahmin ediyor.

Blockware Intelligence ile yaptığı röportajda analist, BTC’nin bir sonraki yarıya kadar altın ve emlak arasında bir piyasa değeri değerine ulaşabileceğini söyledi. BTC madenciliği ödülü yarıya indirildiğinde yarılanma gerçekleşir. Sonraki iki yarılanmanın 2024 ve 2028’de gerçekleşeceğine inanılıyor.

PlanB daha sonra Bitcoin’in piyasa değerinin 10 ila 100 trilyon dolar arasında bir yere ulaştığını görüyor.

“Bir sonraki yarılanmadan sonra veya gerçekten bu yarılanmadan sonra, altın piyasası değerine gerçekten yaklaşmalıyız.

Ve bir sonraki yarılanmadan sonra, piyasa tarafından bir trilyon dolardan fazla değere sahip bir değer deposu olarak tanınan bir varlığın, altından daha büyük bir kıtlığa sahip olan bu değer deposu, beni gerçekten şaşırtacaktır. En azından altından daha değerli olamaz.

Yani altın ile emlak arasında bir yerde kabaca 10 trilyon dolar ile 100 trilyon dolar arasında.”

Bitcoin’in piyasa değeri, yazı yazılırken yaklaşık 1,2 trilyon dolar.

PlanB, bir sonraki yarılanmanın, yatırımcıların Bitcoin’i kıt bir değer deposu olarak algılamasını sağlayan bir katalizör olabileceğini tahmin ediyor.

“…Yarılamanın yatırımcılar için hala bir itici güç olacağını düşünüyorum çünkü Bitcoin’i gerçekten kıt bir varlık ve değerli olduğu için tanıyacak ve görecekler.”

Kripto analistinin tahminleri, halihazırda mevcut arz miktarına kıyasla piyasaya giren yeni arz miktarını ölçerek bir varlığın fiyatını tahmin etmeye çalışan stok akış (S2F) ticaret modeline dayanıyor.

Bitcon’a uygulanan S2F’ye bakıldığında PlanB, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için daha da büyük bir gelecek görüyor.

“Bitcoin’in stok akışının gayrimenkulden bile daha büyük olacağını düşünüyorum – 100’ün üzerinde ve temel olarak bir sonraki yarılanmadan sonra ve kesinlikle 2028’deki yarılanmadan sonra durum böyle. Ama diyelim ki 2024, ne zaman gayrimenkulü gözden geçirirsek, o zaman o en taşınabilir, en bölünebilir, daha takas edilebilir ve aynı zamanda gezegendeki en kıt varlık olacaktır.

Bence yatırımcılar bunu görecek ve bu kombinasyon muhtemelen insanların Bitcoin’i bir değer deposu olarak değil, para olarak görecekleri anlamına gelecek. Bu da hiper Bitcoinleşmeyi tetikleyecek.”

Bitcoin şu anda son 24 saatte %6.04 artışla 66.196 dolardan işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala