Kripto Para HaberleriBlockchain HaberleriHaberler

Kanada’nın En İyi Bankası, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Ripple Teknolojisini Kullanacak

RippleNet ağı, 2021'i 10 milyar doların üzerinde bir ödeme hacmi çalıştırma oranıyla tamamladı.

CryptoLaw kurucusu John Deaton, Ripple‘ın blockchain teknolojisinin şu anda Kanada‘nın en iyi bankası CIBC tarafından sınır ötesi ödemeler için kullanıldığı haberini paylaşıyor. Avustralya’nın en büyük dört bankasından biri olan Ripple’ın ortağı NAB, web sitesinde Ripple’ın blockchain ağ teknolojisini kullanarak Kanada’nın CIBC’si ile ortaklık yaptığını belirtti. CIBC, 11 milyon kişisel bankacılık ve ticari müşterisi olan, Kanada merkezli lider bir küresel finans kuruluşudur.


“CIBC ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz ve bankalarımız arasındaki uluslararası ödeme transferlerini bir kavram kanıtı olarak tamamlamak için Ripple’ın blok zinciri teknolojisini kullanma konusunda zaten onlarla ortaklık kurduk. Teknolojinin yalnızca teslim etme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Gerçek zamanlı uluslararası ödemeler değil, aynı zamanda ödeme sistemlerimizin güvenliğini ve verimliliğini artırdı, bu nedenle bu önemli bir iş.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Metaverse Çalıştayı’na Katılıyor

Ripple’ın ürünü “küresel kapsama” sağlamaya çok yakın

Ripple, amiral gemisi On-Demand Liquidity (ODL) ürününün “küresel kapsama” elde etmeye yakın olduğunu bildirdi. Raporda, daha önce xRapid olarak bilinen hizmetin şu anda 22 hedef pazarda faaliyet gösterdiği belirtiliyor.

RippleNet ağı, 2021’i 10 milyar doların üzerinde bir ödeme hacmi çalıştırma oranıyla tamamladı. Kasım ayında Ripple, işletmelerin bir dizi ticaret yerine sorunsuz bir şekilde erişmesini sağlayacak bir likidite merkezi başlatma planını duyurdu. Ripple’ın Ocak ayında C Serisi finansman turundan hisse geri satın aldıktan sonra yaklaşık 15 milyar dolar değerinde olduğu bildiriliyor.

Yakın tarihli bir Ripple yayınına göre, daha fazla kurumsal blok zinciri uygulaması, kripto para birimlerini ve diğer dijital varlıkları operasyonel ve işlemsel amaçlar için entegre ediyor ve kriptonun ana akım kabulüne yaklaştığını vurguluyor. Bu değişimi tam olarak gerçekleştirmek için, hem finansal kurumlar hem de işletmeler, önce kripto hizmetini daha iyi anlayarak teknolojiyi tamamen benimsemek zorunda kalacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu