Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kanadalılar Banka Hesaplarını Boşaltıyor! Peki Paralar Nereye Gidiyor?

Kanada bankalarından büyük miktarlarda para çeken insanlar, Kanada Başbakanı Justin Trudeau‘nun geçtiğimiz günlerde açıkladığı olası bir hükümet önleminden kaçındıklarını söyledi.

Kanada’da yaşanan finansal hareketlilik, Birleşik Krallık‘tan bir ekonomi gazetecisi olan James Melville tarafından fark edildi. Melville bir tweette, Kanada bankalarından çekilen devasa para akışını gösteren bir grafik yayınladı.

Kanada şu anda zorunlu COVID-19 aşı planının neden olduğu bir dizi protesto sınavından geçiyor. Vatandaşlar da sosyal ve ekonomik taleplerde bulunuyorlar.

Protestoların doruk noktası birkaç gün önce yaşandı. Trudeau ve diğer yetkililer, sokakları tıka basa dolduran kişilerin banka hesaplarını dondurabileceklerini duyurdu.

Ancak, en endişe verici durum bu değil. Daha da kötüsü, tutukluları bir “fişleme” dosyasına ekleme planı. Tam anlamıyla belirli istihdam türlerine erişimleri yasaklanacak ve ‘terörist’ olarak kabul edilecekler. Bu, şaşırtıcı bir şekilde Kanada’yı demokrasi kavramının sorgulandığı bir ülke haline getiriyor.

Kanadalılar: Alternatif olarak Bitcoin!

Sosyal ağlara göre, birçok Kanadalı paralarını Bitcoin ile değiştiriyor. Bunun kendilerini, hesaplarının hükümet tarafından olası bir şekilde dondurulmasına karşı koruyabileceğini varsayıyorlar. Bu, en değerli özelliklerinden biri sayesinde Bitcoin için muhteşem bir kullanım örneğidir: Bitcoin’e el konulamaz.

Tasarımı ve işleyişi nedeniyle Bitcoin, hiçbir hükümetin, şirketin veya kurumun işleyişini kontrol edemediği veya merkezileştiremediği gerçek bireysel ekonomik egemenliğin güçlü bir finansal aracıdır.

Bitcoin ağının %51’ini biriktirmek neredeyse imkansız. Ve burada tarihimizdeki en devrimci sanal varlığın en değerli garantilerinden biri yatıyor. İşte bu yüzden sektörde “Bitcoin bunu düzeltir” ifadesi çokça tekrarlanıyor. Bu tabir kripto para biriminin muazzam kullanım durumlarını örneklendirmeyi amaçlayan bir ifadedir.

Kanada, Latin Amerika‘da olduğu gibi enflasyonist olaylara karşı korunmak için kripto para kullanması gerekmeyen bir nüfusa sahip ve genel olarak sağlam bir ekonomiyle işliyor. Ancak, nihai bir bireysel finansal blokaj karşısında, bunun üstesinden gelmek için etkili bir mekanizma olacağı düşünülen şey Bitcoin ve diğer kripto para birimleri olacaktır.

Ancak Trudeau hükümeti buna izin verecek mi diye sormaya değer mi? Yoksa ülkede kripto para birimlerinin kullanımını mümkün olan en kısa sürede yasaklayacak bir yasa çıkaracaklar mı? Konu hakkındaki gelişmeleri StevedaNews olarak takip ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu