bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Kripto Para HaberleriHaberler

Kanadalı Madencilik Şirketi Hut 8 Mining, 12 Bin Adet MicroBT Madencilik Makinesi Satın Alacak

Kanadalı kripto para madencilik şirketi Hut 8 Mining dün Inchigle Technology Hong Kong Ltd.’den 58,7 milyon ABD Doları karşılığında 12.000 yeni MicroBT madencilik makinesi satın alacağını duyurdu.

Hut 8 Mining, yeni makinelerin saniyede 1.17 EX/s üretimi temsil edeceğini ve bu yeni makinelerin önümüzdeki Ocak ayından itibaren ayda yaklaşık 1.000 makine teslimat oranında teslim edilmesinin beklendiğini söyledi.

Açıklamaya göre, yeni anlaşmanın Hut 8‘in toplam kapasitesini 1.600 gigahash NVIDIA GPU cihazına ek olarak yaklaşık 3.57 EH/s’ye yükseltmesi bekleniyor. Şirket, yeni makineleri Kanada, Alberta’daki mevcut iki sahasına yerleştirmeyi planlıyor.

Hut 8 CEO’su Jaime Leverton, “Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla ilgili zamanlama tesadüf olsa da, bu yatırım Bitcoin’i verimli bir şekilde madenciliğe ve elde tutma taahhüdümüzü güçlendirmeye hizmet ediyor” dedi.

Kuzey Amerika’daki sektör oyuncuları operasyonlarını genişletiyor gibi görünse de, Çin’dekiler için görünüm belirsizliğini koruyor. Ülkenin en iyi ekonomik planlayıcısı olan Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC), dün resmi olarak “sanal para madenciliğinin” “aşamalı bir endüstri” olarak sınıflandırılması hakkında kamuoyundan yorum istemeye başladı .

Çin’deki yasağın artmasının ardından, birçok kripto para madencisi düzenleme dostu ülkelere taşınıyor ve ABD bu çıkıştan yararlanıyor gibi görünüyor.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından derlenen Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nin  son verilerine  göre ABD, kripto para madenciliğinde  Çin’in lider konumunu geride bıraktı.

Ağustos ayının sonunda ABD, küresel hash oranı payının %35,4‘ünü oluşturuyordu. Bu, madencilik için gereken bilgi işlem gücü seviyesini ifade ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala