HaberlerKripto Para Haberleri

JPMorgan CEO’su Bitcoin’in “Değersiz” Olduğunu Söyledi

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in (BTC) “değersiz” olduğunu ve kripto para birimlerinin bir noktada düzenleneceğini söyledi.

Uluslararası Finans Enstitüsü tarafından düzenlenen bir konferansta, Dimon bir kez daha dijital para birimi karşıtı duruşunu dile getirdi.

“Kim ne düşünürse düşünsün, hükümet bunu düzenleyecek. JP Morgan CEO’su konuyla ilgili yorumda bulundu. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin doğasına karşı şüpheci olmaya devam etmesine rağmen, görüşlerinin bankacılık kurumu ve yönetim kurulunun görüşlerinden farklı olduğunu” açıkladı.

Dimon, “Kişisel olarak bitcoin’in değersiz olduğunu düşünüyorum” dedi. Dimon “Sigara içmen gerektiğini de düşünmüyorum. Müşterilerimiz yetişkin. Aynı fikirde değiller. Bitcoin satın almak veya satmak için erişime sahip olmak istiyorlarsa – onu gözetim altına alamayız – ancak onlara meşru, mümkün olduğunca temiz erişim sağlayabiliriz” diye ekledi.

Sözleri, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para birimi için aşağı yönlü gibi görünse de, konferans sırasında Dimon’un yorumlarına tepkisi susturuldu. İlginç bir şekilde, Ağustos ayında JPMorgan Chase, zengin özel bankacılık müşterilerine aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu sunmaya başladı. Wall Street devinin aktif bir fon başlatma niyetinin söylentileri ilk olarak Nisan ayında ortaya çıktı. Ayrıca, Dimon liderliğindeki bankanın Bitcoin’e dönüşü, Bitcoin’e artan kurumsal ilgiyi açıkça gösteriyor.

JPMorgan, fonu özel müşterilerine en güvenli ve en ucuz Bitcoin yatırım aracı olarak sunacak gibi görünüyor. JPMorgan bu alana girerken, rakipleri zaten önemli bir kripto maruziyetine sahipti. Morgan Stanley ve Fidelity, müşterilerine halihazırda Bitcoin yatırım ürünleri sunan sadece birkaç geleneksel finansal oyuncu.

Yeni hizmet devreye alındığında, bankanın finansal danışmanları, beş dijital varlık ürünü için müşterilerden alım ve satım siparişlerini kabul edebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala