HaberlerNFT Haberleri

Japon Sosyal Medya Devi LINE, NFT Pazarını Başlatacak

Japon mesajlaşma devi Line, ülkedeki çeşitli eğlence şirketleriyle ortaklıklar kurarak 13 Nisan’da takas edilemeyen token (NFT) pazarını başlatmaya hazırlanıyor.

LINE NFT olarak adlandırılan platform, şirketin tescilli ağı LINE Blockchain üzerinde çalışacak. Platformda NFT basan kullanıcıların bunları LINE BITMAX cüzdanında saklaması gerekecek. Bu nedenle, kullanıcılar arasında NFT alışverişi yalnızca tescilli Line cüzdan hizmeti aracılığıyla mümkün olacak.

LINE NFT lansmanının bir parçası olarak pazar, eğlence sektöründeki birkaç büyük şirketle ortaklıklar kurdu. Lansman ortaklarından bazıları, popüler eğlence franchise şirketi Yoshimoto Kogyo, video oyunu geliştiricisi Square Enix ve Patlabor‘u içeriyor.

Lansman ayrıca Yoshimoto Stamp NFT‘nin satışının yanı sıra Yoshimoto’dan sınırlı bir NFT video koleksiyonunu da içerecek. Lansmandan sonra, NFT’leri Line’ın mesajlaşma hizmetine avatar olarak entegre etme planları var.

Line ayrıca NFT’leri resmi pullarına ve çıkartmalarına dahil etmeyi planlıyor. Planlanan diğer özellikler arasında dijital koleksiyonların çok sayıda sosyal medya kampanyasında ödül olarak kullanılması yer alıyor.

LINE NFT piyasaya sürüldüğünde, Japonya’daki kripto koleksiyoncularına adanmış en yeni çevrimiçi alışveriş merkezi olacak. Animoca Brands ve Rakuten gibi firmalar da Japonya’da benzer platformlar inşa ediyor.

Bugünkü Coinpost raporuna göre Line’ın platformu, Z Holdings‘in ilkbaharda daha sonra piyasaya sürülecek olan küresel NFT platformu DOSI‘den ayrı yayınlanacak.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Eski Polychain Ortağı Tekin Salimi, 125 Milyon Dolarlık Kripto Girişim Fonu Başlattı

The Block tarafından daha önce bildirildiği üzere, platform 180’den fazla ülkede mevcut olacak ve şirketin orta vadeli gelir hedeflerini karşılama çabalarının bir parçası olacak.

Line Corp. ve Z Holdings, SoftBank’ın, Line Corp ve Yahoo Japan arasında bir birleşme ile holdingin internet kolu olarak hareket eden Z Holdings ile yan kuruluşlarıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu