Kripto Para HaberleriHaberler

Japan Exchange Group, sahte kripto para ticaret platformlarına karşı uyarıda bulundu

Tokyo Menkul Kıymetler Borsası ve Osaka Borsası sahibi Japan Exchange Group (JPX), JPX markası altında kripto varlıkları satarak Japon yatırımcıları yanıltan şirketlere karşı halkı uyardı.

JPX, dikkatsiz yatırımcıları JPX veya yan kuruluşlarından biri olarak yanlış tanıtılan platformlarda Bitcoin ( BTC ) ve kripto para ticareti yapmaları için devam eden bir girişim hakkında raporlar aldıktan sonra uyarıyı yayınladı.

Şirket, söz konusu dolandırıcılık şirketlerinin platformlarında ve pazarlama girişimlerinde JPX adlarını, logolarını ve URL’lerini JPEX, jpex ve Japan Exchange‘in yinelemeleri de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde kopyaladığını vurguladı.

JPX’in uyarısında şunlar kaydedildi:

“Yukarıdaki şirketlerin ve işlemlerin Japan Exchange Group, Inc. (JPX) veya JPX Group’a bağlı diğer şirketlerle hiçbir ilişkisi olmadığını unutmayın.”

JPX, Japon yatırımcılar için kripto ticaretini henüz açmamış olsa da, şirket şu anda geleneksel finans içinde blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) test etmek için çok sayıda girişime öncülük ediyor.

JPX’e göre, yukarıdaki girişim, verilerin şeffaflığını ve blok zinciri teknolojisi aracılığıyla veri toplamanın verimliliğini artırmayı amaçlıyor. 

Ayrıca şirket, 33 Japon finans kurumuyla birlikte mevcut sermaye piyasası altyapısına blockchain veya DLT uygulama olasılığını tartışmak için araştırmaya başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu