Kripto Para HaberleriHaberler

İspanya Merkez Bankası, kripto para piyasasının yoğun gözetimini istiyor

İspanya Merkez Bankası Başkanı Pablo Hernández de Cos, ülkenin hükümet yetkililerini kripto para piyasasının izlenmesini, düzenlenmesini ve denetlenmesini yoğunlaştırmaya çağırdı.

Hernández de Cos’a göre, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto para birimlerinin sunduğu tehlikeyi yönetmek için eylem şart.

Hernández, 21 Şubat’ta II. Finans Gözlemevi’nde yaptığı konuşmanın bir parçası olarak, kripto sektörünün izlenmesini sağlamak ve daha fazla düzenlemeyi geliştirmek için ulusal ve uluslararası düzeylerde ve ayrıca kurumlar arasında daha fazla işbirliği çağrısında bulundu.

Konu hakkında kripto para birimlerinin finans endüstrisi için sunduğu, ödeme sistemlerini geliştirme veya yeni yetenekler için bir katalizör görevi görme gibi bazı avantajlardan bahsetti. Bununla birlikte, finansal sistem ve dolayısıyla bankacılık sistemi içindeki müşteriler için temsil ettikleri tehlikelerin altını çizdi.

Tüm bu faktörler nedeniyle başkan, Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu’nun (Comisión Nacional del Mercado de Valores), İspanya’daki kripto para varlıklarının reklamını kontrol eden yeni bir girişimi uygulamanın kritik olduğuna inanıyor.

Hernández de Cos, “Bu düzenleme, yatırılan miktarın olası toplam kaybı da dahil olmak üzere, bu piyasalarla ilişkili riskleri tam olarak vurgulamaktadır.” Dedi.

Sonuç olarak, İspanya’nın kamu yetkililerinin izleme çabalarını hızlandırması gerektiğine inanıyor ve şu anda bankanın planlarının dolandırıcılıkla mücadele etmek için önümüzdeki aylarda bazı kripto varlıklarına ayrıcalıklı alan tahsis etmeyi beklediğini ekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu