Kripto Para HaberleriHaberler

İngiltere Polisi, Dolandırıcılık Yapmak İçin Sahte Web Sitesi Kuran Genci Yakaladı

İngiliz polisi, tüketicileri dolandırmak için sahte bir web sitesi kuran bir gençten yaklaşık 3 milyon dolar değerinde bitcoin ele geçirdi.

İngiltere Polisi 2,8 Milyon Dolarlık BTC Ele Geçirdi

BBC News’in Salı günü aktardığı bilgilere göre, İngiliz polisi Güney Lincolnshire’dan 17 yaşındaki bir çocuğu tutukladı ve ondan yaklaşık 3 milyon dolar değerinde bitcoin ele geçirdi. Yetkililer yasal nedenlerle çocuğun ismini açıklamadı.

Savcı Sam Skinner, gencin hediye kuponları satan Love2shop’un resmi sitesiyle neredeyse aynı olan sahte bir web sitesi kurduğunu söyledi.

Daha sonra Google’da reklam vermek için para ödedi ve sahte sitesinin arama sonuçlarında orijinal sitenin üzerinde görünmesini sağladı.

Dolandırıcı site, Love2shop kullanıcılarını kişisel bilgilerini girmeleri için kandırdı. Savcı konu hakkında şunları söyledi:

”İnsanlar, resmi siteye eriştiklerini düşünerek web sitesine tıklamaları için kandırıldılar.”

Genç, Love2shop’un bir müşteriden gelen şikayet üzerine onu araştırmaya başlamasından bir hafta sonra siteyi kapattı.

Lincoln Crown Court’a, 6.500 £ (8.954 Dolar) değerinde kupon çaldığı ve gelirleri bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın almak için kullandığı söylendi.

Geçen yıl ağustos ayında tutuklandığında polis 48 bitcoin ve diğer altcoinler buldu. Şu anda, bu BTC miktarı, neredeyse 3 milyon dolar değerinde. Skinner diyor ki:

”O zamanlar 200.000 £ değerindeydiler. Şu anda 2 milyon sterlinin biraz üzerinde bir değere sahipler.”

Daha fazla araştırma üzerine polis, gencin bilgisayarında saklanan 12.000‘den fazla kredi kartı numarası ve 197 Paypal hesabının ayrıntılarını buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala