Kripto Para HaberleriHaberler

İngiltere FCA, Kripto Firmaları için Geçici Kayıtların Son Tarihini Uzattı

İngiltere’nin Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), bazı kripto firmalarının tam kayıt olması için süreyi 31 Mart tarihine erteledi. Yapılan açıklamalara göre geçici kayıtlar, “az sayıda firma dışında herkes için” 1 Nisan’da sona erecek.

Salı günü FCA’nın sert tutumları nedeniyle kripto para firmalarının farklı seçenekler araştırdığını belirtmiştik.

İngiltere’nin mali gözlemcisine kayıt için başvuran, henüz kabul edilmemiş veya reddedilmiş olan şirketler, 31 Mart’a kadar faaliyetlerine devam etmelerine izin veren geçici bir sicile yerleştirildi.

FCA Çarşamba günü yayınlanan bir güncellemede şunları söyledi:

“Geçici Kayıt Rejimi (TRR), geçici kayıt yaptırmaya devam etmenin kesinlikle gerekli olduğu az sayıda firma dışında herkes için 1 Nisan’da kapanacak.”

Şu anda Blockchain.com, Copper ve Revolut gibi şirketler de dahil olmak üzere bir düzine firma geçici kayıtlar ile uğraşıyor.

Düzenleyici, 2020’nin başında Birleşik Krallık’ta kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı otoritesi olduktan sonra 100‘den fazla kripto şirketi FCA’ya kayıt için başvurdu.

Şu ana kadar 33 tanesi onaylandı. 60’tan fazla kişi reddedildi veya başvurularını geri çekti. Kripto ödeme firması Wirex, bunu yapan en son firma oldu ve bu hafta başvurusunu geri çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu