Metaverse HaberleriHaberler

İngiliz Bankacılık Devi HSBC Metaverse’e Giriyor

HSBC, The Sandbox ile ortaklık yoluyla Metaverse‘e giren son kurumsal dev oldu.

The Sandbox tarafından bugün yayınlanan bir blog gönderisine göre, İngiliz bankası metaverse girişiminin sanal dünya alanında spor, e-spor, oyun ve finans profesyonellerini eğlendirmek için geliştirilecek bir arsa satın aldı.

Girişimin tam doğasıyla ilgili ayrıntılar yetersiz; ancak HSBC’nin Asya-Pasifik bölgesi pazarlama müdürü Suresh Balaji yaptığı açıklamada, Metaverse’in “insanların yeni nesil internet olan web3’ü nasıl deneyimleyeceği” olduğunu söyledi.

Suresh Balaji; “HSBC’de, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz topluluklar için bir fırsatlar dünyası açarak, gelişmekte olan platformlar aracılığıyla yeni deneyimler yaratma konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz” dedi.

Blog gönderisine eklenen bir fotoğraf, HSBC markalı bir ragbi stadyumu ile tamamlanmış pikselli bir araziyi gösteriyor.

Sandbox, Hong Kong oyun şirketi Animoca Brands‘in bir yan kuruluşudur. Firma, geçen yıl Kasım ayında SoftBank Vision Fund 2 liderliğindeki bir turda 93 milyon dolar topladı.

İngiliz bankacılık devinin yanı sıra Gucci, Warner Music Group ve Ubisoft gibi şirketler de The Sandbox’ın meta veri tabanına akın etti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Gayrimenkulde Metaverse Dönemi Geliyor

Şirketin kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, HSBC gibi şirketlerin meta veri deposuna olan ilgisinin, “web3’ün daha geniş bir şekilde benimsenmesinin başlangıcına ve bu yeni ekosistemde marka deneyimlerini ve katılımı yönlendiren kurumlar tarafından meta veri aktarımına” işaret ettiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu