bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,127.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,700.92
tether

Tether (USDT)

$ 0.999326
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216040
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.45
Kripto Para HaberleriHaberler

Hollanda Polisi, Suç Soruşturmasının Ardından Yaklaşık 29 Milyon Dolarlık Kripto Paraya El Koydu

Hollandalı yetkililer, insan ticareti, dolandırıcılık ve vergi kaçakçılığı da dahil olmak üzere bir dizi suç faaliyetinde kullanıldığına inanılan 25 milyon Euro tutarındaki kripto para cüzdanlarını ele geçirdi.

Soruşturma boyunca kripto borsaları, FIOD ve Savcılık işbirliği yaptı. Hollandalı yetkililer, hem Hollandalı hem de yabancı suçluların müsadere ile sonuçlanan suçların bir parçası olduğundan ve uluslararası faillerin iade anlaşmalarına dayanarak yabancı hükümetlere gönderileceğinden şüpheleniyor. Hollanda hükümetinin ele geçirilen varlıklarla ne yapacağı belli değil .

Kripto para işlemleri blok zincirinde herkes tarafından görülebiliyor olsa da, bir kullanıcıyı bir cüzdan adresiyle ilişkilendirmek için özel adli analizler gerekiyor ve bu da dolandırıcıların izlenmesini zorlaştırıyor.

Ne yazık ki, kripto para birimleri zaman zaman şantaj dolandırıcılığı, sahte COVID-19 aşıları ve karanlık ağda yasa dışı satışları içeren çok sayıda suç faaliyetinde kullanılmıştır .

İsveç’te bir adam, kripto Ponzi planını kabul ettikten sonra uzun bir hapis cezasına çarptırıldı. Uzmanlık alanı ekonomik suç olan Utica College profesörü Susanne Lynch‘e göre, kriptonun uluslararası erişimi, onu uluslararası sendikalar ve teröristler tarafından kullanılan bir yardımcı program haline getirdi.

Bu yılın başlarında, İsrail terörle mücadele birimi bürosu, Hamas tarafından kontrol edilen kripto para cüzdanları için bir el koyma emri çıkardı. Elliptic adlı dijital varlık şirketine göre, kripto bağışlarıyla elde edilen 7.7 milyon dolarlık 84 cüzdan ele geçirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala