Kripto Para HaberleriHaberler

Hive Blockchain, Canaan’dan 6.500 Yeni Nesil Bitcoin Madencilik Makinesi Alıyor

Halka açık şirket Canaan, 29 Ekim’de madencilik operatörü Hive Blockchain’den 6.500 adet Canaan’ın yeni nesil Avalon madencilik teçhizatı için bir satın alma siparişi aldığını duyurdu.

Hive, operasyonun hash oranını Mart 2022‘ye kadar saniyede 1,2 exahash’tan (EH/s) 3 EH/s’ye yükseltmeyi hefeliyor.

Hive, 6.500 Avalon Madencilik Cihazı Sipariş Verdi

Bu hafta, Nasdaq listesinde yer alan Hive6.500 Avalon madencilik cihazı için bir satın alma siparişi verdiğini duyurdu. Duyuruya göre, Canaan tarafından üretilen 6.500 maden kulesinin sevkiyatı üç parti halinde sevk edilecek.

Aralık 2021’de 3.000 cihaz, Ocak 2022’de 3.100 cihaz ve Şubat 2022’ye kadar ilave 400 Avalon cihaz teslim edilecek. Hive, Ocak ve Ağustos 2021’de Canaan’dan 10.400 makine satın almıştı.

Son zamanlarda Hive, şirketin Kanada, New Brunswick’teki en büyük veri merkezi kampüsüne genişletmeler inşa ettiğini duyurdu. Hive, New Brunswick bölgesine 40 ek megavat sağlamayı hedeflediğini söyledi. 

Hive Blockchain‘in yönetim kurulu başkanı Frank Holmes, şirketin kripto madenciliği teçhizat üreticisi ile olan ilişkisini güçlendirmekten memnun olduğunu söyledi. 

Holmes yaptığı açıklamada, “Nakit akışımızı ve yeşil madencilik kapasitemizi artıran bir işlem gerçekleştirirken, hedeflerimize ulaşmak ve hissedarlarımız için değer yaratmak için önde gelen ASIC üreticisi Canaan ile stratejik ittifaklarımızı geliştirmekten memnuniyet duyuyoruz.” dedi ve ekledi:

”Hive şu anda saniyede yaklaşık 1,2 exahash (EH/s) bitcoin madencilik kapasitesine sahip ve bu yeni satın alma işlemi ile Hive’ın bitcoin ASIC boru hattı Aralık 2021’e kadar 2 EH/s ve Mart 2022’ye kadar 3 EH/s olacak.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala