Bitcoin HaberleriHaberler

Hindistan’ın En Değerli 2. BT Firması, Kriptonun Yasallaştırılması Durumunda Bitcoin Ticaretini Başlatabilir

Önde gelen dijital ödeme sağlayıcısı Paytm, Hindistan hükümeti kripto para birimi kullanımıyla ilgili düzenleyici belirsizlikleri hafifletirse Bitcoin tekliflerine sıcak bakabileceğini açıkladı.

Paytm’in Finans Direktörü Madhur Deora‘ya göre, Paytm Hindistan’ın tahmini 16 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ikinci en değerli internet şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

Aktarılan bilgilere göre kripto paralar ülkede “tamamen yasal” hale gelirse şirket, bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin ticaretini düşünebilir.

Deora Bloomberg TV’ye verdiği röportajda şunları söyledi:

“Hindistan’da düzenleyici bir yasak olmasa da Bitcoin hala düzenleyici gri bir alanda bulunuyor. Şu anda Paytm Bitcoin ticareti yapmıyor. Eğer ülkede tamamen yasal hale gelirse, o zaman açıkça başlatabileceğimiz teklifler olabilir.”

Hindistan Merkez Bankası daha önce  ülkede kripto para kullanımını yasaklamıştı, ancak Yüksek Mahkeme Mart 2020‘de kararı bozdu. Bunun yanı sıra hükümet kripto para birimlerinin düzenleneceğini ve bir dizi farklı grupla işbirliği yaptığını belirtti.

Hükümetin kripto ile ilgili yasaları yürürlüğe koymayı düşünmesine rağmen,  Hindistan Merkez Bankası teknolojiye karşı sert bir tutum sergiledi ve yasaklanmasını savundu.

Deora’dan gelen yorumlar, Paytm’in, yatırımcıları özel bir yerleşimde tutturmak için şirketin neredeyse yarısını sattığı 183 milyar rupi (2.4 milyar Dolar) ilk halka arzına (IPO) ve kamu aboneliklerine hazırlanırken geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala