Kripto Para HaberleriHaberler

Chainalysis’e Göre Hindistan ve Pakistan’daki Kripto Para Pazarında Devasa Bir Büyüme Gerçekleşti

Bloomberg, Chainalysis’in Hindistan, Pakistan ve komşu ülkelerde hızlı bir şekilde gerçekleşen kripto para birimi benimsemesiyle ilgili son raporu hakkında bilgi verdi.

“Hindistan’daki kripto piyasası Orta Doğu’dan sonra en güçlü konumda”

Chainalysis‘e göre, Hindistan ve Pakistan’daki kripto pazarı, Avrupa ülkelerinin çoğundan ve Orta Doğu’dan sonra en güçlüsü denilebilir.

Son 12 ayda kripto para pazarı Hindistan’da sırasıyla %641 ve Pakistan’da %711 büyümüştür. Ayrıca Chainalysis’in sağladığı verilere göre Hindistan’da kripto alanındaki girişim yatırımlarının miktarı da arttı.

Rapor ayrıca Vietnam’ı hızlı kripto kabulü olan bir ülke olarak adlandırıyor. Chainalysis, Hintli kripto para yatırımcılarının büyük finansal kurumların bir parçası olduğuna inanıyor.

Ancak, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri henüz Hindistan’da yasallaştırılmadı. Ancak rapor, Hintli ünlülerin büyük ölçüde kripto ile ilgilenmeye başladığını söylüyor.

“Hindistan’ın dijital ödeme devi Bitcoin ticaretini başlatabilir”

Economic Times, Hindistan’da dijital ödemeler sağlamaya başlayan ilk şirket olan Paytm’in, kripto para biriminin nihayet ülkede yasallaşması durumunda müşterilerine Bitcoin teklif etmeyi düşünebileceğini bildirdi.

Şirketin CFO’su Madhur Deora‘ya göre şimdiye kadar Bitcoin ve etrafındaki düzenleyici kurallar gri bir alanda yer alıyor. Ancak durum değişirse PaytmBTC ticaretini başlatmayı düşünecek. Bu, Hindistan’da kriptonun benimsenmesi için büyük bir adım olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala