Kripto Para HaberleriHaberler

Hawkish Fed yorumları ve stablecoin düzenlemesi korkuları piyasada satışları tetikliyor

BTC, ETH ve altcoinler, Federal Rezerv'in para politikasının yakında soğumaya tabi olduğunu belirtmesinden bir gün sonra hafif bir geri çekilme gördü.

Haftanın başlarında görülen yükseliş iyimserliği, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell‘ın merkez bankasının yakında gevşeme ve tahvil alım para politikasını daraltmaya başlayacağını teyit etmesinin ardından 4 Kasım’da geri çevrildi.

Bu açıklamalar kripto piyasasında bir dizi fiyat düşüşünü başlatmış gibi görünüyor ve hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) şu anda baskı altında.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView‘den elde edilen veriler, BTC için fiyat hareketinin, fiyat 3 Kasım’da kısa bir süre 60.400 dolara düştüğünde ve mevcut BTC’nin 61.000 dolar seviyesini korumak için mücadele ettiğinde bir uyarı verdiğini gösteriyor.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Ether, Çarşamba günü 4.664 dolarlık yeni bir rekor kırdıktan sonra gün içinde fiyatının bir inç daha düşük olduğunu gördü. Yazma sırasında, en iyi altcoin 4.473 $ ‘dan işlem görüyor ve %5’lik bir düşüşe işaret ediyor.

ETH/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
ETH/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView 

Bağımsız piyasa analisti Rekt Capital’e göre, Ether’in pozitif momentumunu devam ettirmeyi umuyorsa, haftayı önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.460 $ üzerinde kapatması gerekiyor.


Yüksekten uçan altcoinler yenilgiye uğradı

BTC ve Ether’deki geri çekilme, altcoin piyasasını sert bir şekilde vurdu ve ilk 200’deki tokenlerin çoğunu kırmızıya itti.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360
Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

En çok etkilenen tokenlerden bazıları, SHIB fiyatında %17,22’lik bir düşüş ve son zamanlarda yeni bir rekor seviyeye yükselen TRAC fiyatında %38’lik bir gerileme dahil olmak üzere son haftalarda en büyük kazançlardan bazılarını gören projelerdir.

Bununla birlikte, bugünün kırmızı denizinin ortasında piyasada birkaç parlak nokta var. Yapay zeka destekli delege edilmiş hisse kanıtı protokolü Velas (VLX), tokeninin gün içinde %30,4 arttığını gördü ve şu anda 0,4341 dolardan işlem görüyor, Chromia (CHR) %26,47 ve Amp fiyatının %20,53 arttığını gördü. .

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.686 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %43.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala