Kripto Para HaberleriHaberler

Güney Kore’de Kripto Endüstrisinden Uzmanlar Mecliste Bir Araya Geldi

Güney Koreli dijital varlık uzmanları, göreve yeni gelen cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol‘un ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) geri getirme planını da içeren kripto kampanyası vaatlerini görüşmek üzere bugün Ulusal Meclis‘te toplandı.

Upbit‘in yatırımcı koruma merkezinden Lee Hae-boong, hükümetin yatırımcıları dolandırıcılık tokenlerinden korumak için ICO’lar için whitepaper şablonları sağlamasını önerdi.

Güney Kore Sermaye Piyasası Enstitüsü‘nde araştırma görevlisi olan Kim Kab-lae, teknik incelemelerin Korece yazılmasında ve yatırımcıların bilinçli kararlar vermeleri için yeterli bilgiyi içermesinde ısrar etti.

Yoon, kampanyasında ICO’lar üzerindeki 2017 yasağını kaldırma ve ilk değişim teklifleri (IEO’lar) şeklinde lisanslı kripto borsaları tarafından denetlenmelerine izin verme sözü verdi.

Kim Kab-lae, bir şirketin kriptoya yapılan büyük ölçekli yatırımları veya dijital varlık portföyündeki değişiklikleri yatırımcılara açıklamak zorunda olması gerektiğini ve bunun daha önce şirketlerin token fiyatlarını etkilemesine neden olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: ABD’de Demokratlar, Kripto Özelinde Bölünme Yaşıyor

Bu arada, Ulusal Meclis Araştırma Servisi’nde (NARS) bir araştırmacı olan Lee Su-hwan, dijital varlıklar için yeni politikaların, özellikle kripto madenciliğini çevreleyen artan çevresel kaygılarla birlikte çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) unsurlarını içermesi gerektiğine dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu