Kripto Para HaberleriHaberler

Google, Bitcoin Vadeli İşlemler Platformu CME Group’a 1 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Google, ABD şirketi CME Group’a gelecekteki temel ticaret sistemini Google Cloud’a taşıma şartıyla, 1 milyar dolarlık yatırım yapma kararı aldı.

CME, her gün işlemlerde trilyonlarca ABD dolarının dolaştığı küresel piyasalarla çalışıyor. Şirketlerin ortaklığı, CME’nin yeni müşteriler bulmasını, işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesini ve Google teknolojisine dayalı yeni ticaret araçları oluşturmasını kolaylaştıracak. 

CME Group’un piyasa kapitalizasyon değeri yaklaşık 80 milyar Dolar’dır ve bu platform en değerli borsa operatörüdür. Bu statü, yakın zamanda Hong Kong Exchanges & Clearing Ltd tarafından kaybedildikten sonra CME‘ye verilmiştir.

Google Cloud, dördüncü en büyük bulut hizmetleri sağlayıcısıdır. 2020 yılında Gartner Inc verilerine göre dünya genelinde bulut altyapısı gelirlerinin yüzde 6,1‘ini aldı.

Bu pazardaki en büyük oyuncu 2020’de yüzde 40 pazar payı ile Amazon, ardından Microsoft ve Alibaba Group oldu.

Google, CME hisselerine 1 milyar dolar yatırım yapıyor

Söz konusu 1 milyar ABD Doları, Google Cloud tarafından CME’nin oy hakkı olmayan dönüştürülebilir tercihli hissesine yatırıldı.

Google Cloud’un CEO’su Thomas Kurian‘a göre bu, Google’ın tek bir şirketi değil, gezegendeki tüm yeni oluşan finansal sistemin dönüşümünü destekleme niyetini temsil ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala