bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,127.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,700.92
tether

Tether (USDT)

$ 0.999326
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216040
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.45
Kripto Para HaberleriHaberler

Goldman Sachs Stajyerlerinin Üçte Birinden Fazlası Kriptoyu Bir Varlık Sınıfı Olarak Görüyor

Goldman Sachs, çokuluslu bir ABD yatırım bankası olarak faaliyet gösteriyor. Kurumsal müşterilere yatırım bankacılığı, finansal danışmanlık, finansal yönetim, vb. finansal servisler sunuyor.

50 yılı aşkın süredir hizmet veren şirketin merkezi New York’ta bulunuyor. Goldman, yakın zamanda kripto para birimlerine yönelik önemli bir anket gerçekleştirdi.

Goldman Sachs‘ın en yeni stajyer sınıfının yaptığı ankete göre, bunların %33′ü kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak görüyor.

Yine de çoğu stajyer, kripto para çılgınlığına katılmadan önce daha fazla araştırma yapmaları gerektiğini iddia ederek hala dijital varlıklara dahil olmadıklarını dile getirdi.

Ankete katılanların büyük çoğunluğu (%95) tercih ettikleri yatırım yöntemi olarak kripto para birimleri yerine hisse senetlerini seçti. En önemli niteliklerden bahsetmişken, stajyerlerin %40‘ı başarının anahtarı olarak kodlama becerisini seçti.

Artık dünya genelinde pek çok insan nakit para yerine işlemlerini dijital ortamlardan kısa süre içerisinde pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Ankete katılanların büyük bir bölümü, para giderek dijitalleştikçe ATM’lerin modasının geçtiğini düşünüyor. Ankete katılanların yüzde seksen üçü ileride kendi evlerini alabileceklerini dile getirdi.

Yine de ankete katılan 1.800 öğrencinin %57‘si gelecekte kendilerinin standart bir ebeveyn olacaklarını düşünüyor. Bankanın Temmuz anketi, dünya çapındaki aile ofislerinin %45‘inin kripto para birimleriyle ilgilendiğini ortaya çıkardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala