Kripto Para HaberleriHaberler

Goldman Sachs Yöneticisi, Tokenizasyonun Likidite İşlemini Yeniden Tanımladığını Söyledi

Goldman Sachs’ın genel müdürü Mathew McDermott‘un bugün Angie Lau tarafından yönetilen bir Hong Kong Fintech Haftası panelinde söylediği gibi özel varlık alanına ilgi akıyor.

McDermott, Goldman Sachs’ın gün içi repoyu tokenleştirdiğini söyledi . “Bu bizim için, gün içi likiditenin piyasada işlem yapma şeklini yeniden tanımlayan veya zamanla yeniden tanımlayacak olan ileriye doğru büyük bir adımdı” dedi.

Akıllı sözleşme dili DAML’nin arkasındaki New York merkezli bir teknoloji şirketi olan Digital Asset‘in CEO’su ve kurucu ortağı Yuval Rooz aynı panelde şunları söyledi:

“Riskin azaltılması, endüstrinin baktığını düşündüğüm büyük bir bölüm. Bu sadece kripto pazarındaki dağıtım fikri değil. Gün boyunca muazzam miktarda çok daha iyi likidite, daha az karşı taraf riski ve genel olarak ekosistem üzerindeki birçok riski azaltıyor.”

McDermott, “Blok zincirine özgü bir token yayınladığınız bir durumunuz olabilir ve yılın başlarında Avrupa Yatırım Bankası ile yaptığımız işlem buna bir örnektir. İki dinamiğe baktığınızda ilginç. Yerel olarak bir token yayınlarsanız, teknolojinin programlanabilirliğini gerçekten benimseyebilirsiniz.” Dedi.

Gerçekten de her geçen gün daha fazla şirket  ve kurum tokenleştirme girişiminde bulunuyor. Örneğin, Ağustos ayında, Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) ve Hong Kong Para Otoritesi,  blockchain teknolojisini kullanarak yeşil tahvillerin tokenizasyonu için Project Genesis üzerinde işbirliği yaptıklarını söyledi.

Haziran ayında, Güneydoğu Asya’nın varlıklara göre en büyük kredi vereni olan DBS Bank, DBS dijital borsasında 15 milyon ABD Doları (11 milyon ABD Doları) dijital tahvil ihracı  olan  ilk menkul kıymet token teklifini de başlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala