Kripto Para HaberleriAltcoin HaberleriHaberler

Goldman Sachs, Galaxy Digital’le Yeni Bir Ortaklık Kurdu

Finansal hizmetler devi Goldman Sachs, yeni bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyasına göre müşterilerine Galaxy Digital‘in Ethereum Fonu aracılığıyla ETH‘ye maruz kalma teklif ediyor.

Ethereum’a (ETH) anında maruz kalmaya istekli Goldman Sachs müşterilerine Galaxy Digital’in ETH Fonunda yer teklif edildi. Bu strateji, Goldman Sachs’ı fona müşteri yönlendirmek için giriş ücreti alıcısı olarak listeleyen Galaxy’nin 8 Mart tarihli bir başvurusunda açıkça ortaya çıktı.

Galaxy Digital, milyarder Mike Novogratz‘ın kripto odaklı finansal hizmet sağlayıcısıdır. Şirket, 2021’in 4. çeyreğinin sonu itibariyle yönetim altındaki 2,8 milyar dolarlık varlığı (AUM) kontrol ediyor.

Goldman Sachs müşterilerinin tam olarak ne kadar ETH satın aldığı belli değil; ancak yatırımcı başına minimum yatırım 250.000 dolar civarında. Dosyalama ayrıca Galaxy Digital’in ETH Fonunun başlangıcından bu yana 50,5 milyon doların biraz üzerinde satış yaptığını belirtiyor.

Goldman Sachs, müşterilerini Galaxy Digital'in ETH Fonuna yönlendirmeye başladı.
Goldman Sachs, müşterilerini Galaxy Digital’in ETH Fonuna yönlendirmeye başladı.

Bağımsız varlık yönetimi şirketi CAIS Capital, müşterilerini Galaxy Digital’in ETH Fonuna yönlendirdiği için yerleştirme ücreti alan bir kurum olarak dosyalamada listelendi. Goldman’ın tanıtım ücreti ve CAIS’in yerleştirme ücretinin miktarı ise açıklanmadı.

Bu ortaklık, Goldman Sachs’ın Galaxy Digital ile ilk ortaklığı değil. Geçen Haziran ayında Goldman, Galaxy Digital ile likidite sağlayan CME Group Bitcoin vadeli işlemleri aracılığıyla Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri sunmaya başladı.

Goldman çalışanları da kripto alanına giderek daha fazla ilgi gösteriyor. 25 Şubat’ta Goldman yöneticisi Roger Bartlett, geleneksel finans şirketinden Coinbase kripto borsasına transferi için şirketten ayrıldığını duyurdu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: ABD Hazine Bakanlığı Kriptoda Farkındalık Girişimi Başlatıyor

Bir LinkedIn gönderisinde dediği gibi, “dijital varlıkların ve ekosisteminin sunduğu fırsatları kucaklamak” için küresel finansal operasyonlara liderlik edecek.

Goldman Sachs Kıdemli Başkanı Lloyd Blankfein de kripto alanıyla ilgili bir merakını paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu