Bitcoin HaberleriHaberler

Goldman Sachs Bitcoin Hizmetlerini Genişletiyor

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, ilgi artmaya devam ederken görünüşe göre Bitcoin hizmetlerini genişletiyor.

Geçen yıl CME‘nin bitcoin vadeli işlemlerine ayak uydurduktan sonra, şimdi bir kripto varlık yöneticisi olan Galaxy Digital aracılığıyla da seçenekleri değerlendiriyor.

Goldman Sachs’ın Asya Pasifik Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton; “Galaxy ile ilk nakit ödemeli kripto para birimi opsiyon ticaretimizi gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bu, dijital varlık yeteneklerimizde ve varlık sınıfının daha geniş evrimi için önemli bir gelişme.” dedi.

Nakit ödemeli bir seçenek olarak, bitcoin el değiştirmez, bunun yerine kazanç veya kayıplardaki fark fiat ile değiştirilir.

Goldman Sachs BTC‘yi saklamayacak ve müşterilerinin gerçek Bitcoin’i olmayacak, bu nedenle elde tutma seçeneği de yok.

Ancak bu riskten korunma Goldman Sachs tarafından yapılmayacak; bu nedenle müşteriler gerçek bitcoin hizmetlerinden mahrum kalacak.

Bir hedge fonu olan Bridgewater Associates işi daha ileri götürebilir. Coindesk’in isimsiz kaynaklarına göre, “dünyanın en büyük hedge fonu harici bir [kripto] aracı desteklemeyi planlıyor… Şu anda kripto varlıklarına doğrudan yatırım yapma niyeti yok.”

Bunu olabildiğince belirsiz hale getirmek, belki de Bridgewater’ın kurucusu Ray Dalio ile kriptoları hizmetlerine nasıl dahil edeceklerini çözmeye çalıştıkları için görünüşe göre 2020’den beri sadece Bitcoin’i öğreniyorlar.

Dalio, kendisi için biraz Bitcoin satın aldı; ancak hizmet düzeyinde rekabet etmek zor olabilir çünkü Bitcoin’in kuruluşundan bu yana kriptoda paralel platformlar oluşturuldu.

Kripto yerel ödeme hizmetleri, borsalar, OTC masaları var ve günümüzde birçok bankacılık ve varlık yönetimi hizmetini otomatikleştiren merkezi olmayan finansal platformlara sahibiz.

Bununla birlikte, merkezi kripto servis sağlayıcıları için hala alanda çok yer var; ancak bunlara yalnızca fiat katılımı olduğunda ihtiyaç duyuluyor.

Fiat geleneksel olarak kağıda dayalı olduğundan, onu hareket ettirmek ve hisse senedi veya tahvil gibi geleneksel olarak kağıt tabanlı diğer varlıklara dönüştürmek için tüm bu Goldman Sachs‘lara ve hatta Bridgewater’lara ihtiyacınız var.

Bitcoin veya diğer kriptolar için bir seçenek, akıllı bir sözleşmede yalnızca bir kod satırıdır. İcrası için bankalara veya finans kurumlarına güvenilmesini gerektiren sözleşmeye dayalı bir anlaşma değildir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: ABD’li Bitcoin Madenciliği Şirketi, ‘0’ Atıklı Yeni Bir Üretim Yöntemi Bulduğunu İddia Ediyor

Bu nedenle, bu bankaların veya geleneksel finansal hizmet sağlayıcıların bazıları, içerik olarak çok farklı bir varlığa uyum sağlamakta zorlanıyor gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu