Kripto Para PiyasasıBitcoin HaberleriHaberler

Glassnode Verilerine Göre Kripto Borsalarına Güven Azalıyor

Büyük miktarda BTC, Mart ayında Glassnode tarafından izlenen merkezi borsalardan ayrıldı. Sağlanan zincir içi verilere göre, traderlar ve yatırımcılar ticaret platformlarından yaklaşık 61.000 BTC‘yi özel cüzdanlarına çekti veya kripto para birimini fiat ile değiştirdi.

Yatırımcılar borsalara olan güvenini kaybediyor

Artan döviz çıkışlarının ana nedenlerinden biri, merkezi ve merkezi olmayan borsalara olan güvendeki genel düşüşe bağlanabilir. Bilgisayar korsanlarının kurbanı olma tehlikesi uzayda hala var olsa da büyük fon çıkışlarının ana nedeni bu olmayabilir.

Kaynak: Glassnode
Kaynak: Glassnode

Büyük borsalar platformlarındaki belirli hesapları kapatmaya başladığından, hesap sınırlamaları ve aşırı düzenleme, uzaydaki en sıcak konular arasında. Kullanıcılarını kripto para borsalarına gelebilecek olası düzenlemeler konusunda uyaran ve kullanıcıları fonlarını özel cüzdanlara çekmeye çağıran Kraken Borsası CEO’su, yangını daha da körüklemiş oldu.

Alandaki çoğu kripto para borsası, sıcak cüzdan teknolojilerini kullanır ve kullanıcıların cüzdanlarının özel anahtarlarını hizmetlerinde veya genellikle bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrayan belirli veritabanlarında depolar. Ancak borsalar müşterilerinin mülklerini düzgün bir şekilde savunsalar bile, faaliyet gösterdikleri ülkelerdeki düzenleyicilerin emirlerini yerine getirmek zorundalar.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: ABD’li Bitcoin Madenciliği Şirketi, ‘0’ Atıklı Yeni Bir Üretim Yöntemi Bulduğunu İddia Ediyor

Traderlar alternatif seçenekleri tercih ediyor

Glassnode verilerine göre, 2021’in sonundan bu yana kripto para piyasasının şüpheli performansı nedeniyle, traderların ve yatırımcıların büyük bir kısmı sektörde likidite çiftçiliği, stake ve diğerleri gibi alternatif para kazanma yollarına geçti.

Son zamanlarda, Ethereum ağı, blok zinciri PoS ağına tam geçişe yaklaşırken, Ethereum 2.0 staking sözleşmesinde kilitli 10 milyon ETH ile yeni bir dönüm noktasını kutladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu