Altcoin HaberleriBlockchain HaberleriHaberler

Gizlilik etkin tarayıcısında Solana blok zinciri ile entegre olmak için cesur olun

42 milyondan fazla Brave kullanıcısı yakında Brave içindeki Solana dApps'e erişebilecek.

Solana‘nın Lizbon, Portekiz’deki Breakpoint konferansı sırasında Brave ve Solana Labs yöneticileri, Brave tarayıcısının Solana (SOL) blok zinciri ile entegre olacağını ve tarayıcısında Solana merkezi olmayan uygulamaları veya dApp’leri kullanacağını duyurdu. Aynı zamanda Solana, Brave Browser’ın yerel dijital para birimi olan Basic Attention Tokens‘ın (BAT) dApp kullanıcıları arasında benimsenmesini teşvik edecek.


Brave CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich, geliştirme hakkında şunları söyledi:

Merkezi olmayan Web’e hızlı ve uygun maliyetli erişim için araçlara ihtiyaç duyan daha fazla kullanıcı ve içerik oluşturucu ile bu entegrasyon, bir sonraki milyar kripto kullanıcısının uygulamaları ve belirteçleri kullanmasının yolunu sorunsuz bir şekilde açacaktır. 

Bu arada Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko şunları ekledi:

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, milyarlarca insan için mobil web onların Web3’e giriş kapısı olacak dedi. “Tarayıcılarla derin entegrasyon, DApp’lerin en iyi web deneyimlerini oluşturmasına yardımcı olmanın anahtarıdır. Brave’nin tarayıcılarının tüm sürümlerinde Solana cüzdan desteğini duyurması, bir sonraki milyar kullanıcıyı Solana’ya dahil etmek için önemli bir adımdır.”

Brave, kullanıcıların reklamları, izleyicileri ve siteler arası çerezleri engellemesini sağlayan bir gizlilik tarayıcısıdır. Tarayıcı ayrıca MetaMask’a benzer, kullanıcıların kriptolarını yatırmalarına ve dApp’lerle etkileşime girmelerine olanak tanıyan yerleşik bir dijital cüzdana sahiptir. Ek olarak, kullanıcılar Twitter gibi platformlarda favori içerik oluşturucularına bahşiş vermek için BAT’ı kullanabilirler. Brave Browser’ın aylık 42 milyon aktif kullanıcısı ve 1,3 milyon içerik oluşturucusu var.

Solana, dApp‘leri ve merkezi olmayan finansı veya DeFi protokollerini güçlendirmek için tasarlanmış bir blok zinciridir. Ağ, hızı ve yüzde altı işlem ücretleri ile tanınır. Blok zincirini kullanan önemli kuruluşlar arasında kripto para borsası FTX, müzik akışı platformu Audius, USD Coin (USDC), NFT barındırma platformu Metaplex ve yüksek frekanslı ticaret şirketi Alameda yer alıyor. SOL kısa süre önce Cardano (ADA) ve Tether’i (USDT) geçerek piyasa değeri ile dünyanın dördüncü en büyük kripto para birimi haline geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala