bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para HaberleriHaberler

GameStop’tan NFT İçin Yoğun Personel Arayışı

Oyun perakendecisi, NFT ekibi için en az sekiz yeni eleman arıyor.

Kısa Notlar

  • GameStop, bir NFT platformu için yaklaşan planlarıyla ilgili sekiz yeni iş ilanı yayınladı.
  • GameStop, bu baharın başlarında NFT planlarını açıklamış olsa da, bu iş ilanları öncekinden daha fazla ayrıntı veriyor.
  • Çeşitli iş listeleri, Web3 entegrasyonu, Katman 2 ölçeklenebilirliği ve NFT pazaryerleri ile ilgili deneyim istiyor.

Perakende oyun mağazası GameStop, kariyer sayfasında görüldüğü gibi, NFT geliştirme ile ilgili sekiz yeni iş ilanı yayınladı.

GameStop Sekiz İlan Yayınladı

GameStop, benzer iş ilanları yayınladı ve hatta bu yılın başlarında NFT’lerle ilgili bir web sitesi başlattı. Ancak, bu haftanın gönderileri öncekinden çok daha fazla ayrıntı ortaya koyuyor.

Şirket, üç farklı pozisyon için sekiz üyeyi işe almayı hedefliyor. Tüm pozisyonlar uzak ama dört şehirde bulunuyor.

Kıdemli Yazılım Mühendisi arayan iş ilanı, başvuru sahiplerinden “NFT pazaryeri deneyimine” sahip olmalarını ister, bu da GameStop’un tam teşekküllü bir NFT pazarı yaratmayı planladığını gösterir. Buna karşılık, Twitter ve TIME Magazine gibi birçok şirket, Rarible veya Sorare gibi üçüncü taraf bir pazarda NFT’leri başlattı.

Aynı gönderi, başvuru sahiplerinden “kripto, Ethereum ve Ethereum Layer 2 ürünleri hakkında bilgi” ister. Bu, şirketin daha hızlı işlem süreleri ve daha düşük işlem ücretleri için Immutable X veya başka bir Katman 2 protokolünden yararlanabileceği anlamına gelir.

NFT’lerin Oyunda Neden Potansiyeli Var?

NFT’ler veya değiştirilemez tokenler, birçok çevrimiçi oyun zaten işlemlerden yararlandığı için potansiyele sahip olarak görülüyor. Örneğin, oyun içi koleksiyon öğeleri NFT olarak belirtilebilir. Bu yaklaşım, sahte ürünlere karşı koruma sağlarken aynı zamanda oyunculara satın aldıkları ürünler üzerinde gerçek sahiplik sağlar.

Bir GameStop gönderisi, bu tür kripto ekonomilerini tanımlamak için kullanılan bir terim olan “Web3 Gaming”den bahseder. GameStop, “Geleceğin yaratıcıları sadece oyun değil, aynı zamanda bileşenleri, karakterleri ve ekipmanı da inşa edecekler… Blok zincirler, altındaki ticareti güçlendirecek” diyor.

Bu potansiyele rağmen, Steam gibi bazı oyun şirketleri NFT’leri yasakladı. Bu karar, rakip Epic Games’in NFT’li oyunları desteklemeye açık olduğunu belirtmesine neden oldu. Ubisoft ve Atari gibi diğer oyun markaları ve şimdi GameStop da NFT’lerin potansiyelini araştırıyor.

GameStop, bu yılın başlarında, şirket performansından ziyade hype nedeniyle fiyatı artan bir varlık olan “mem hissesi” statüsü kazandığı için kripto yatırımcıları arasında popülerlik kazandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala